Суспільство

5 років за обкрадання тяжкохворих: на Кіровоградщині засудили шахрая

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1764

29 березня Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області виніс вирок чоловікові, який викрадав з банківських рахунків благодійну допомогу.

shahrai

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Як відбувалось шахрайство?

Зловмисник знаходив у ЗМІ та інтернеті оголошення про збір коштів на лікування. Він дзвонив за вказаними телефонами та імітував жіночий голос, видаючи себе за представника благодійної організації, яка хоче надати фінансову допомогу. Обвинувачений просив надати телефонні номери родичів і знайомих, які можуть підтвердити, що особі дійсно потрібна допомога на лікування. Далі чоловік звертався до оператора мобільного зв’язку і, видаючи себе за потерпілого, повідомляв про втрату сім-карти. Для її відновлення треба було дати інформацію про вхідні та вихідні дзвінки з номера. Тут йому і ставала в нагоді інформація про номери родичів знайомих потерпілого. Зловмисник отримував дублікат сім-карти, з її допомогою змінював пін-код до банківської картки. Без відома справжніх власників він робив вхід до «Приват 24», «Ощад 24/7» і переказував гроші на банківську картку на ім’я свого знайомого, якою користувався, маючи пін-код. Усі привласнені кошти чоловік, за його зізнанням, в основному програвав.

Читайте як не стати жертвою інтернет-шахрайства та перевіряйте себе, чи не купитесь ви на картковий обман у тесті.

Всього відомо про шість таких епізодів з жовтня 2019 до початку березня 2019 на суму 72 525 гривень.

Також, у червні 2019-го, цей чоловік у стані алкогольного сп’яніння зайшов у чужий будинок у смт.Знам’янка Друга і забрав зі столу 505 гривень. Тобто вчинив крадіжку із проникнення у житло. Раніше він неодноразово судимий з 2003 року за подібні злочини.

Суд призначив остаточне покарання за всіма епізодами – 5 років позбавлення волі.

Потерпілі до суду не з’явилися, надіславши заяви про розгляд за їх відсутності, міру покарання для обвинуваченого залишили на розсуд суду. Цивільних позовів ніхто не заявляв.

 

Поширюйте

Коментуйте