Суспільство

Щомісяця вивозили деревини на 5 мільйонів: СБУ заблокувала нелегальний експорт (ОНОВЛЕНО)

 Автор: Валерія Жовтун. 3398

Служба безпеки України заблокувала масштабний вивіз закордон високоякісної деревини з держлісгоспів Кіровоградщини. Щомісяця вивозили деревини на понад 5 млн грн.

1 4

Про це повідомляє пресгрупа УСБУ в Кіровоградській області. 

Слідчі органів безпеки встановили, що організували аферу керівництво територіального підрозділу Державного агентства лісових ресурсів спільно з посадовцями підпорядкованих лісогосподарських підприємств області. Вони вивозили деревину цінних порід до ЄС під виглядом низькосортної продукції за заниженими цінами.

4 2

Так з лісових господарств щомісяця реалізовували майже 600 кубометрів цінної деревини.

Оперативники спецслужби затримали на території Кіровоградської, Черкаської та Рівненської областей чотири вантажівки. Вони перевозили для незаконного експорту за кордон майже 100 кубів деревини й пиломатеріалів.

2 6

Правоохоронці провели обшуки у лісових господарствах та лісопереробних цехах області. Під час слідчих дій виявили ще понад 2 тисячі кубометрів високоякісного дуба, заготовленого для експорту.

3 3

У межах розпочатого кримінального провадження також вилучили чорнові записи й чорну бухгалтерію.

За версією слідства, незаконний механізм експорту був протягом 2020-2021 років. Точний розмір збитків, завданих державі, встановить експертиза.

Триває досудове слідство. Вирішується питання про повідомлення підозри організаторам і учасникам афери.

ОНОВЛЕНО. Натомість офіційна позиція Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, що подана СБУ ситуація й інформація не відповідає дійсності. А поки кримінальне провадження не закінчене, не можна робити висновки про незаконність або неправомірність таких дій.

Зокрема кажуть, що з 1 листопада 2015 року поставка на експорт лісоматеріалів необроблених заборонена згідно із законодавством. 

Протягом 2020-2021 років Управління не видало жодного сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій на деревину цінних порід.

Поставка пиломатеріалів відбувається відповідно до укладених контрактів за ціновою політикою, що не шкодить інтересам держави та лісгоспів. Поставка лісоматеріалів необроблених здійснюється за результатами аукціонів з продажу необробленої деревини, на яких самими покупцями формується цінова політика.

За даними електронного обліку деревини, на нижньому складі держпідприємства «Чорноліський лісгосп» станом на 6 квітня знаходиться 521 кубометрів лісоматеріалів круглих різних класів якості та 60 кубометрів пиломатеріалів.

З матеріалів СБУ видно, що лісопродукція, яка знаходиться на території нижнього складу, промаркована чіпами, що свідчить про законність заготівлі деревини.

 

Поширюйте

Коментуйте