Суспільство

Тариф на воду може зрости, якщо “Дніпро-Кіровоград” опікуватиметься водогонами шахти? (ОНОВЛЕНО)

 Автор: Валерія Жовтун. 3822

“Гречка” детальніше дізналася, як можлива передача водогону підприємства «Схід ГЗК» може вплинути на тариф для жителів Кіровоградщини, що є абонентами “Дніпро-Кіровоград”. 

voda 4olovik

Нагадаємо, у зв’язку з можливим закриттям шахти близько 5000 мешканців села Сонячне Кропивницького району та кропивницького мікрорайону Завадівка можуть залишитися без води. Для вирішення ситуації в області розглядають можливість передачі водогону на баланс “Дніпро-Кіровоград”. 

– Є така можливість, що, ймовірно, шахта буде передавати інженерні мережі водопостачання шахти і цих п’яти тисяч абонентів на баланс ОКВП «Дніпро-Кіровоград», – каже гендиректор підприємства Роман Ілик. – Процедура передбачає рішення Міністерства енергетики та сесії Кіровоградської обласної ради. 

Після того, як ці два рішення про передачу будуть прийняті, потрібно буде провести організаційно-технічні заходи, отримати погодження в Антимонопольному комітеті та виготовити інші документи для прийому-передачі, в тому числі й фінансові, але, наголошую, це лише після рішень міністерства та облради.

Така передача водогону може вплинути й на тарифи на воду.

– Які тарифи зараз діють для споживачів шахти ми не знаємо, але в разі передачі їх на баланс ОКВП «Дніпро-Кіровоград» тарифи для них будуть такі ж, як і у всіх споживачів нашого підприємства, – зазначає пан Ілик. 

При цьому вплине таке приєднання на тарифи й для інших споживачів по області, як це було свого часу у ситуації зі Смоліним.

– Вплине, а наскільки – стане зрозуміло після рішень Міністерства енергетики та обласної ради та переоцінки основних засобів, що передаватимуться підприємству, до справедливої вартості відповідно до вимог законодавства, – додав Роман Ілик.

ОНОВЛЕННЯ: Як пояснили у пресслужбі “Дніпро-Кіровоград”, після об‘єднання водоканалів всім містам тариф зрівняли і відповідно десь він став вищим, десь нижчим. Для Смоліного виробництво води  було дорогим і розділялося на малу кількість споживачів, тож природно після об‘єднання Світловодська, Олександрії, Знам‘янки, Кропивницького і Смоліного для них тариф став дешевший. А загальний тариф зріс зовсім не з причини приєднання Смоліного.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року в області діє тариф на водовідведення та водопостачання 44,49 грн/за кубометр.

 

Поширюйте

Коментуйте