Суспільство

9 квартир без газу: у Кропивницькому люди стали заручниками квартири-боржника?

 Автор: Валерія Жовтун. 2875

Вже понад два тижні 9 квартир по вулиці Коваленка 23, корпус 1, де переважно живуть пенсіонери, сидять без газу. Усе через те, що газовики не можуть потрапити у квартиру на першому поверсі. 

problemu gaz

Фото умовне

Про ситуацію “Гречці” повідомила старша по під'їзду Любов Доматашенко. Каже, що квартира на першому поверсі має борги за газ, а власник відмовляється впускати газовиків.

– Квартиру не відкривають і не пускають нікого, – каже Любов Доматашенко. – В результаті газовики відключають весь стояк ще 23 березня. А в мене там пенсіонери, хворі, є лежача жінка. До мене телефонують, скаржаться, плачуть, але що я можу зробити?  

За її словами, вона вже зверталася в різні інстанції, зокрема, на "гарячі лінії" ОДА та Уряду, однак і досі нічого не допомогло. 

9 квартир по стояку  стали по суті заручниками ситуації з квартирою на першому поверсі. 

Позиція газовиків така – поки не потраплять в ту саму квартиру на першому поверсі – газ не ввімкнуть. Кажуть, є підозра, що саме в цій квартирі є витік газу. 

–  Ми проводили технічне обслуговування системи газопостачання житлового будинку. Є певна процедура: ми перевіряємо на щільність систему і чи немає витоків газу, – пояснила технічна директорка “Кіровоградгазу” Ірина Бородько. – Під час випробування виявили, що є витоки газу. Аби їх виявити і усунути необхідно потрапити в кожну з квартир. Цього ми не змогли зробити, хоча попередили всіх мешканців, завбудинком. Але в одну із квартир ми не можемо потрапити вже другий тиждень. 

Технологія перевірки така, що перевіряють тиск газу по кожному стояку окремо. На цьому стояку і виявили падіння. Тому поки не потраплять у всі квартири і не перевірять ситуацію, газопостачання по стояку не відновлять. 

Крім того, за словами представниці “Кіровоградгазу”, з опломбованих стояків на квартири мешканці самовільно зняли пломбу і намагалися, мабуть, відновити газопостачання.

– Це грубе порушення, бо може призвести до непередбачуваних наслідків, аварійних ситуацій, – зазначає Ірина Бородько. 

При цьому, старша по під'їзду не вірить у версію газовиків про витік.

– Власник не пускає у квартиру. Тому вони й кажуть, що витік газу, щоб потрапити у квартиру. А я кажу, якби був витік, то весь будинок перекрили б, – зазначає Любов Доматашенко. 

Також вона розповіла, що газовики пропонували інший варіант вирішення ситуації: обрізати труби у квартирі з другого поверху. Однак власниця квартири навідріз відмовилася через зроблений ремонт на кухні.

Нагадаємо, у березні в 9-поверхівці по цій же вулиці Юрія Коваленка, але в будинку № 7, стався вибух газу в одній із квартир.  

Поширюйте

Коментуйте