Суспільство

Чому кропивницький «Електротранс» переплатить за деталі 600 тисяч гривень

. 2121

 

За результатами проведених відкритих торгів кропивницьке КП «Електротранс», яке опікується міським комунальним трансортом, підписало з ПП «Реал-Дніпро» договір про постачання запасних частин для тролейбусів. Загальна вартість замовлення – 3,15 мільйонів гривень. При цьому підприємство відхилило пропозицію, що була на 600,23 тисяч дешевшою.

gallery5

За умовами контракту підрядник має до кінця поточного року, але не пізніше ніж за 15 днів від моменту отримання відповідної заявки, поставити комунальникам понад сотню найменувань деталей. Зокрема амортизатори, ресори, гальмівні колодки, глушники, підшипники та інше. Оплатити товар «Електротранс» зобов’язується протягом 120 днів з моменту отримання запчастин.

Економічно вигіднішу пропозицію від ФОП Бодні Андрія Володимировича, який готовий був постачати товар за 2,55 мільйона гривень, тендерний комітет відхилив, оскільки запропонована підприємцем ціна за товар була вказана без урахування податку на додану вартість, як того вимагав замовник. Зроблено це було з цілком зрозумілих причин – Андрій Бодня не є платником ПДВ.

Зауважимо, що жодним правовим актом, в тому числі профільним законом, не передбачено обмеження щодо участі в тендерах неплатників ПДВ чи поділу учасників на основі податкового критерію. Таким чином вимога КП «Електротрас», яка коштуватиме комунальникам понад 600 тисяч гривень, була дискримінаційною та порушувала ч. 3 ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі».

Власником, а заодно й директором, заснованого ще в 1998 році ПП «Реал-Дніпро» вказано Єгора Мамонова. Статутний капітал підприємства – всього 260 гривень. Основний вид діяльності – неспеціалізована оптова торгівля. Єдиний конкурент – ФОП Андрій Володимирович Бодня також зареєстрований у Дніпрі та провадить власну діяльність з 2010 року.

Нагадаємо, раніше друк квитків для комунального транспорту Кропивницького обійдеться в 71 тисячу гривень.

Павло Лісниченко

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама