Суспільство

270 квартир у Кропивницькому планують примусово відключити від централізованого опалення

. 6025

270 квартир у Кропивницькому планують примусово відключити від централізованого опалення, а частині їх мешканців планують відшкодовувати 50% витрат на встановлення автономки з міського бюджету. 

teplo groshi

Сьогодні, 13 квітня, виконком погодив проєкт рішення «Про затвердження Програми оптимізації системи теплопостачання у місті Кропивницькому на 2021 рік». Проте остаточне рішення мають прийняти депутати на сесії міської ради.

Нагадаємо, у Кропивницькому є серйозні проблеми із централізованим опаленням. Система централізованого теплопостачання міста значно розбалансована, а котли і деякі труби служать понад півстоліття.

Програма розрахована на мешканців багатоповерхівок, де залишати централізоване опалення визнали недоцільним.

Як йдеться у проєкті рішення, для реалізації програми необхідно 683,230 тис. грн. У тому числі кошти міського бюджету: 550 тисяч гривень.

За словами начальниці головного управління житлово-комунального господарства Тетяни Савченко, неефективно забезпечувати центральним опаленням 1-3 квартири у багатоповерхівці. Відповідно проєкту рішення у 70 житлових будинках планують відключити від центрального опалення 270 квартир.

Програма дає можливість надати соціально вразливим верствам населення часткову грошову компенсацію витрат на встановлення індивідуального опалення з міського бюджету у розмірі 50 %.

«Соціально вразливі верстви населення - домогосподарства, у яких місячний дохід на одного члена не перевищує розміру прожиткового мінімуму, встановленого чинним законодавством на момент подання заяви на участь у Програмі, або домогосподарства, яким надаються пільги при сплаті за житловокомунальні послуги або яким призначено житлову субсидію», - йдеться у проєкті рішення.

Сума часткової грошової компенсації витрат на встановлення індивідуального опалення з міського бюджету становить 50% від сплаченої заявником суми відповідно до документів, що підтверджують витрати, але не більше:

  •  для однокімнатної квартири – 18 800 грн;
  •  для двокімнатної квартири – 21 500 грн;
  •  для трикімнатної квартири – 23 300 грн;
  •  для чотирикімнатної квартири – 26 000 грн;
  •  для п'ятикімнатної квартири – 28 500 грн.

Крім того, передбачити кошти з міського бюджету на виплату податків (прибутковий податок з громадян, військовий збір).

Перелік житлових будинків, які заплановано відключити від мереж централізованого опаленням відповідно до Програми оптимізації системи теплопостачання на 2021 рік:

byd1

byd2

byd3

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама