Суспільство

Письменниці Кіровоградщини Антоніна Царук та Наталія Бідненко презентували нові книги (ФОТО)

. 1683

У бібліотеці Чижевського 16 квітня презентували нові творчі доробки відомі літераторки області Антоніна Царук та Наталія Бідненко.

IMG 5323

В книзі поетеси і перекладачки Антоніни Царук «Коди золотих рун» зібрані понад 80 рецензій, відгуків та промов, які авторка писала впродовж десяти років. За словами літературної критикеси, це своєрідний пошук коду до літературознавства рідного краю і разом з тим радість відкриття неповторних голосів, на які так щедра українська земля.

«В цій книзі йдеться  перш за все про сенс життя, про те, який моральний вибір ми робимо на межі між життям і смертю», – зазначила літераторка під час презентації.

Назва книжки – «Коди золотих рун» – невипадкова. Рунами наші предки користувалися ще до кирилиці, яку народові нав’язав цар Московії.

IMG 5360

«Руни – це код нашого народу. Скільки б ми не переживали навал, орд, ми стоїмо. Тому що з нами наше слово і наша внутрішня свобода. За Дарвіном, виживають ті види, які пристосовувалися до середовища. Але народ, який пристосовується, просто нівелюється. Щоб вижити, нам треба себе зберегти у своїй неповторності. Ця книга з’явилася завдяки тому, що є багато земляків, які пишуть  прекрасні речі. Я маю насолоду  їх прочитати, сподіваюсь, проаналізувати і написати своє бачення, тому що література існує тоді, коли є контакт з читачем. Тоді література, книга відбулася», – промовила Антоніна Царук.

Золоті коди для дослідниці – це певна пасіонарність, адже у слові нам приходить істина.

IMG 5350

Як зазначили на презентації шанувальники творчості Антоніни Царук, її робота, осмислення творчості того чи іншого письменника, дає читачам імпульс до того, щоб подивитися на вже прочитане під новим кутом.

«Бузковий вечір» – восьма книга Наталії Бідненко. В тематиці віршів нової збірки поетеса залишається вірною собі: вона оспівує Красу і Любов. Красу людських стосунків, любов до рідної землі й любов чоловіка і жінки. 

IMG 5315

«Для мене жінка і любов – слова-синоніми. Я перестану писати вірші про любов, коли в світі зникне любов», – зізналася Наталія Бідненко.

Щирими оплесками зустрічали учасники творчої зустрічі нові твори поетеси.

IMG 5311

З доробками членкинь Національної спілки письменників України, лауреатками різноманітних літературних премій Антоніною Царук та Наталією Бідненко можна  ознайомитись у фондах головної книгозбірні області.

Книги побачили світ завдяки обласній програмі розвитку книговидання та книгорозповсюдження.

Лариса Семенова

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама