Суспільство

Об’єднали в громади не за планом: Бобринецька громада виграла суд у Кабміну

. 2144

Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов Бобринецької міської ради до Кабінету міністрів України про порушення об’єднання громад в межах Бобринецького району. 

rozdymu

Як йдеться на сайті громади, суд визнав, що Кабмін порушив закон, утворивши згідно зі своїм розпорядженням від 12 червня 2020 року №716-р у межах Бобринецького району дві територіальні громади: Бобринецьку, Кетрисанівську замість трьох: Бобринецької, Витязівської, Кетрисанівської, передбачених Перспективним планом формування територій громад Кіровоградщини.

Детальніше про ситуацію у коментарі “Гречці” розповів міський голова Бобринецької громади Леонід Кравченко:

– Думаю, що наступні кроки за Кабміном і Мінрегіонбудом. Тому що ними рішення було прийняте. Помилка, що не врахували Перспективний план області зі створення нових громад. Порушуючи методику формування громад, у нас склалася така незрозуміла Кетрисанівська громада. Вона повністю забрала 24 сільські ради в одну громаду. Але були порушені методики формування громад: відстань до центру, наближення послуг до людей.  

За його словами, є ще місяць на оскарження. Після чого стане відомо, що буде далі. 

– Якщо люди виявлять бажання об’єднуватися в одну громаду, то будь ласка. Але це має бути чисто, відкрито зі сходинами жителів та відповідні звернення. Якщо люди не хочуть, то ми не збираємося когось агітувати чи силоміць заганяти до нашої громади. Це мають вирішувати люди.

Питання, як тоді зупинити повноваження двох рад. Сьогодні це нереально, навіть не знаю, яким це законом передбачено. Адже ради вже обрані. Тому створювати третю громаду – Витязівську (нині в складі Кетрисанівської) – це сьогодні нереально. Хоча може бути ініціатива від Витязівки, що були порушені їх права і вони наполягатимуть на своєму, – зазначає Леонід Кравченко.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама