Суспільство

Пов’язані ФОПи розіграли тендер на поставку м’яса для Новопразької школи

. 1310

Комунальний заклад "Новопразька спеціальна школа Кіровоградської обласної ради" провівши відкриті торги визначила підрядника, що постачатиме закладу м’ясо до кінця поточного року.

myaso 2

Наразі в системі Prozorro опублікували повідомлення про намір підписати договір з ФОП Плачиндою Вячеславом Івановичем.

Підприємець за 188,85 тисяч гривень планує продати школі 860 кілограмів свинини, 1460 кілограмів курячих четвертинок та 260 кілограмів яловичої печінки. При цьому ціни на окремі товари є дещо вищими за ті які пропонують мережеві супермаркети.

Окрім згаданого ФОПа у тендері взяв участь ще один підприємець – Прядун Олександр Степанович, зареєстрований у Кропивницькому ще в 2014 році. Цінова пропозиція Прядуна була лише на 142 гривні дорожчою від конкурента, однак суперники під час аукціону навіть не пробували торгуватись. У підсумку економія для школи склала менше 0,1% від очікуваної вартості замовлення.

Прикметно, що Олександр Прядун, на відміну від суперника, завантажив до системи Prozorro далеко не всі довідки, які вимагав замовник.

Проаналізувавши подані учасниками документи, ми помітили, що окремі з них готувались з використанням однієї офісної техніки. На це вказують ідентичні дефекти друку/сканування присутні зокрема на тендерних пропозиціях підприємців.

Фото1 1

фото2 1

За даними аналітичного порталу Сlarity-project на торгах в Prozorro Олександр Прядун та Вячеслав Плачинда зустрічались 49 разів.

Інформація про потенційну змову учасників, що є порушенням законодавства про економічну конкуренцію, направлено до АМКУ. У разі підтвердження даних щодо узгодження дій на спільних тендерах, ФОПам загрожує штраф та трирічна заборона на участь у відкритих торгах.

Павло Лісниченко

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама