Суспільство

У Кропивницькому створять «клас миру»: вчитимуть долати конфлікти

 Автор: Ірина Маслюкова. 2570

Навчально-виховне об’єднання №6 «Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, центр естетичного виховання «Натхнення» перемогла у конкурсі «Школа Миру»-2021.

 

klas copy

У першій хвилі проєкту «Надання можливостей молоді для забезпечення примирення суспільства: сприяння взаєморозумінню та ненасильницькому спілкуванню» на конкурсній основі в Кіровоградській області обрали НВО №6 з Кропивницького.

Загалом до проєкту відібрали по одній школі з Кіровоградської, Тернопільської, Волинської, Черкаської, Донецької та Луганської областей.

Мета проєкту – сприяти школам у розвитку миробудування та медіації (вид альтернативного врегулювання суперечок) шляхом поширення культури мирного вирішення конфліктів у дітей та молоді.

Проєкт розрахований на рік.

20-21 квітня у НВО №6 відбувся перший захід проєкту – тренінг з «Трансформації конфліктів та медіація» для учнів.

Як повідомила директорка НВО Надія Кравченко, зараз у тренінгу беруть участь 23 школярів віком 14-16 років. Половина з них з інших місцевих шкіл.

Крім того, у навчально-виховному об’єднанні №6 проведуть ремонт у одному з кабінетів, де створять Класу миру, для нього закуплять меблі та техніку.

У класі Миру ми плануємо проводити тренінги з тематики ненасильницького спілкування, подолання випадків дискримінаційні, антибулінгові заходи. У нас є група учнів, які займаються шкільною медіацією вони також зможуть працювати у класі, – каже Надія Кравченко.

У рамках проєкту проведуть заходи із соціального згуртування, медіації, ведення діалогу та методів комунікації. Організують візити-обміни в інші регіони України, де базуються Школи Миру та навчальний літній табір для представників шкіл.

Восени у Кропивницькому проведуть тренінги та воркшопи для педагогів.

Вже влітку розпочнуть ремонт у класі й намалюють мурал.

За словами директорки школи, коли відкриють клас ним зможуть користуватись учні та педагоги з усієї області.

Проєкт реалізується Всеукраїнською Громадською Організацією «Поруч», Фонд громади міста Херсона «Захист» у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (ChildFund Deutsсhland) та фінансується Інститутом Міжнародних Зв’язків, Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

 

Поширюйте

Коментуйте