Суспільство

Урядові обіцянки не виконують: новий опалювальний сезон у Кропивницькому під загрозою

. 1039

Через те, що Уряду, НАК «Нафтогаз України» та НКРЕКП не виконання умов лютневого Меморандуму з 1 травня низка теплових підприємств у країні, зокрема і Кропивницький "Теплоенергетик", можуть залишитись без газу за спецціною і судовими позовами через борги. Це ставить під загрозу новий опалювальний сезон, а також забезпечення гарячою водою з 1 травня.

blobid0 1604591307260

Нагадаємо, тоді Уряд пообіцяв газ тепловим підприємствам не відключать, якщо ціни на централізоване теплопостачання не підніматимуть, попри економічну обгрунтованість їх зростання.

Як повідомляє пресслужба міськради, місцеве самоврядування повністю виконало зобов’язання - тарифи на послуги теплопостачання та гарячого водопостачання після підписання Меморандуму не зросли, і споживачу забезпечили їх безперебійне постачання.

Низку взятих зобов’язань виконала й інша сторона. Проте вже від 1 травня 2021 року НАК «Нафтогаз України» припиняє постачати підприємствам теплової комунальної енергетики природний газ за режимом покладання спеціальних обов’язків на постачальників природного газу.

У цьому випадку підприємства теплопостачання будуть змушені продовжувати закуповувати природний газ у НАК «Нафтогаз України», адже мають перед нею заборгованість - 63 млрд грн. При цьому, умови та ціни закупівлі природного газу будуть повністю залежати від позиції НАК «Нафтогаз України», яка є непередбачуваною.

Поряд з тим, НАК «Нафтогаз України» зіертається до суду та Державної виконавчої служби України з метою примусового стягнення з теплових підприємств заборгованості за спожитий природний газ та нарахованих штрафних санкцій, які складають в середньому до половини суми заборгованості. Накладаються арешти на рахунки, у примусовому порядку стягуються кошти.

Невиконання Кабміном, НАК «Нафтогаз України» та НКРЕКП положень Меморандуму ставить під загрозу підготовку та проходження наступного опалювального сезону, а також забезпечення населення гарячою водою з 1 травня 2021 року.

Тому члени Асоціації міст України пропонують провести спільну нараду з офісом Президента України, Кабінетом Міністрів, НАК «Нафтогаз України», НКРЕКП щодо виконання умов Меморандуму.

- Місто вимагає професійної і принципової позиції. Ми підписали Меморандум, тому логічно, що його необхідно виконувати. Вважаю, що до участі у нараді необхідно запросити також представників Офісу Президента і профільних міністрів, щоб спільно визначити подальші дії в галузі теплоенергетики, - каже Андрій Райкович. – Ми маємо комунікувати і обов’язково провести не онлайн нараду, а поговорити «вживу», дивлячись одне одному в очі.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама