Суспільство

“Держава забирає більше, ніж ми заробляємо”: голова Мар’янівської громади про недовиконання бюджету

 Автор: Валерія Жовтун. 2404

Мар'янівська територіальна громада на Кіровоградщині має недовиконання надходжень до бюджету. Лише від Новокостянтинівської шахти бюджет громади недоотримав 2 млн грн ПДФО. 

groshi

Про це стало відомо сьогодні, 26 квітня, під час апаратної наради в облдержадміністрації. 

– Шахта нам повинна була надати в першому кварталі 2 млн 900 тис. грн, а на сьогодні дала лише 900 тисяч. Є недовиконання 2 млн, – каже сільський голова громади Андрій Флоря. – Також у населених пунктах нашої новоствореної громади були зареєстровані: центральна районна лікарня, районний відділ освіти у Великій Висці, в Оникієво, і ці всі надходження йшли в села, з яких утворилася наша Мар’янівська громада. Є реверсна дотація, яка в першому кварталі забрала в нас власних надходжень 1 млн 515 тис. грн.

За його словами, не коректно брати зараз до розрахунку новоствореної Мар’янівської громади розрахунок надходжень до бюджету, які збирав весь колишній Маловисківський район ще у 2019 році.  

– Власних надходжень не вистачає. У нас субвенцію держава забирає. Ми не можемо дотувати нашу державу. У нас дуже велика проблема, бо в нас не виплачена зарплата ще за березень, – зазначив Андрій Флоря. – Шахта за квітень заплатила нам 279 тис. грн прибуткового податку, а держава вже забрала 515 тис. грн. Сьогодні питання стоїть не лише в заробітній платі, а й те, що ми не можемо проплатити інтернет для шкіл і сільської ради. А ще харчування дітей у школах і дитячих садочках. Ми постачальників просимо і просимо відтермінувати оплату. А завтра у нас стане питання підвезення дітей до шкіл. А ми не маємо можливості, бо в нас не виплачена заробітна плата. Ситуація така, що держава забирає більше, ніж ми заробляємо. 

При цьому в облдержадміністрації нині опрацьовують варіанти, як допомогти громаді у розв’язанні проблемних питань. Зокрема, коштом надходжень додаткової дотації.

 

Поширюйте

Коментуйте