Суспільство

У Кропивницькому перейменують сквер «Ятрань»

. 938

У Кропивницькому перейменують сквер «Ятрань» – територія навколо монументу жертвам нацизму.

 

Як повідомили у міськраді, відповідне рішення прийняли члени топонімічної комісії.

Погодила пропозицію Кропивницької єврейської громади про перейменування скверу «Ятрань» у сквер Праведників народів світу.

За інформацією головного редактора газети «України Центр» Юхима Мармера, який презентував на засіданні топонімічної комісії проєкт єврейської громади, Україна є четвертою країною світу за кількістю праведників – людей, які врятували життя євреїв під час Другої світової війни. Четверо мешканців Кіровоградської області удостоєні медалі «Праведник народів світу».
Члени комісії також підтримали:

  • ініціативу мешканців вулиці Степана Халтуріна щодо її перейменування на честь відомого в Україні працівника культури і діяча мистецтв, керівника хорової капели Семена Дорогого,
  • пропозицію щодо відновлення інформаційної дошки про присвоєння вулиці імені Гагаріна та клопотання управління освіти про встановлення пам’ятної дошки видатному педагогу Валерію Едігею.

Ще два питання порядку денного: про найменування відрізку дороги між вулицею Холодноярською та провулком Виноградним проїздом Козацьким та про встановлення пам`ятної дошки лікарю Адаму Чвалінському розглянуть повторно.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама