Суспільство

У Кропивницькому пропонують знайти іншу ділянку для МакДональдзу

 Автор: Ірина Маслюкова. 11302

У Кропивницькому 28 квітня з’явилась петиція у якій просять обрати іншу ділянку для будівництва МакДональдзу.

 

384

Нагадаємо, після того, як МакДональдз показав візуалізацію майбутнього проєкту, де і як виглядатиме ресторан. Деякі містяни обурилися тим, що будуватимуть його в центральному сквері, де є дерева, які можуть зрубати. Після чого активісти навіть влаштувати акцію проти будівництва ресторану саме в центральному сквері. Після акції у компанії надали деякі додаткові роз’яснення.

Авторка петиції Надія Паливода просить не допустити будівництва закладу «Макдональдз» у Центральному сквері.

«Просимо запропонувати компанії «Макдональдз-Україна» збудувати свій заклад на іншій ділянці в центрі.

Причини для цього ми вбачаємо такі:
1) Центральний сквер – це визначена генеральним планом міста зелена зона, що має рекреаційне і оздоровлювальне призначення. Забудова ділянок за рахунок знищення існуючих зелених насаджень є неприпустимою.

2) Компанія «Макдональдз-Україна» стверджує, що будуватиме свій заклад з «максимальним збереженням дерев». Це не відповідає дійсності, оскільки внизу під деревами по всій площі скверу знаходяться старовинні підвали кінця 18 століття. Щоб проводити там будівництво, їх потрібно буде засипати – а для цього доведеться зрубати абсолютно всі дерева в сквері і зрівняти його з землею.

Крім того, перед здійсненням будівельних робіт в історико-культурній зоні спочатку потрібно провести археологічні розкопки.

3) Компанія «Макдональдз-Україна» стверджує, що посадить «нові 60 дерев» - вона представила проєкт майбутнього закладу і т.зв. «благоустрою скверу».
Однак цей проект - лише комерційна візуалізація, яка не відповідає дійсним розмірам об'єктів.

Компанія не позначила на своєму проєкті місце для паркування автомобілів з розрахунку на 220 посадкових місць. Експерти з інших міст стверджують, що «Макдональдз не оформляє парковку на себе (щоб не платити за неї оренду), тому офіційно парковки не існує і на проєкті ми її не побачимо.
Що ставить під сумнів достовірність цього проєкту.

Також ми побачили «благоустрій» навколо недавно відкритого «Макдональдзу» в Тернополі. Там було вирубано зелені насадження у сквері, натомість висаджено кілька туй і маленьких 50-сантиметрових ялинок. Вся інша площа скверу перетворилася на парковку.

Станом на 29 квітня петицію підписали 64 особи з 450 необхідних.

 

Поширюйте

Коментуйте