Суспільство

Громадськості розповіли, як будуть ховати серпи і молоти на будівлі міськради Кропивницького (ФОТО)

 Автор: Валерія Жовтун. 2989

Сьогодні представники міської влади спільно з громадськістю і активістами обговорили подальше питання декомунізації в місті. Зокрема, що планують робити з радянською символікою на колонах будівлі міськради.

serp molot miskrada

За словами секретаря міськради Олега Колюки, у цьому питанні варто поєднати виконання вимог закону, при цьому не дозволяти свавілля. Посадовець каже, що в місті ще залишилися деякі складні об'єкти, які підлягають декомунізації. Серед них пам'ятник у сквері Слави, пам'ятник комсомольцям, серпи і молоти на приміщенні міськради. 

652d1738 4fe5 4edb b41a 54c6afa9f184

Учасники зустрічі в міськраді

31b09a74 e472 4672 a7a1 f117bfe2b19c

Нагадаємо на тижні активісти викликали поліцію до міськради, заявивши, що там сьомий рік не виконують вимог закону про декомунізацію. Не зняли радянські символи з колон, а ще світильники з такою ж символікою в залі засідань.

IMG 20210427 110005 1

Кажуть, в залі засідань такого вже не побачити

Як стало відомо під час зустрічі сьогодні, світильники з залу засідань зняли того ж дня.

У міськраді сподіваються на конструктивну подальшу роботу в цьому напрямку спільно з громадськістю.

Вкотре в міськраді також кажуть, що чимало в процес недемонтажу радянської символіки впирається фінансування. 

Наприклад, на демонтаж пам'ятника у сквері Слави ще в серпні 2020 року планували закласти 1 млн 266 тис. грн. Ці кошти в результаті  не заклали через складну бюджетну ситуацію, пов'язану з пандемією коронавірусу.

При цьому член Громадської ради при міськвиконкомі Дмитро Завражний каже, що варто озвучувати фінансові можливості міського бюджету містянам. І в разі чого, кожен з громади може долучитися гривнею на державні українські символи, які замінять радянські.

Нині в міськраді кажуть, що демонтаж з колон тієї символіки може призвести до руйнації частини будівлі. 

За словами начальника управління капітального будівництва Сергія Білоконя, нині є така пропозиція розв’язання проблеми: закрити радянську символіку українськими тризубами, виготовленими з легких полімерних матеріалів. Вартість на всі роботи буде відома до кінця травня. Відомо, що лише робота скульптура коштуватиме близько 250 тис. грн. 

f666278b ea15 47b3 80c3 cea1d7088d84

76f1c752 5419 489c b14b bfea8b7a97bb

Ось таким скульптурним елементом планують закривати серпи і молоти

Також представники міської влади спільно з громадськими активістами зранку наступного четверга, 6 травня, зустрінуться біля будинку по вулиці Соборній, 22, де є радянський напис з аварійними літерами. 

Що стосується пам’ятника комсомольським поколінням Кіровоградщини, або як ще його називають “комсомолки”, то нині в міськраді кажуть, що є пропозиція комсомолку одягнути у вишиванку чи вінок. 

– Це креативно, якщо казати про туристичні магніти, – каже Дмитро Завражний. 

Однак не всі представники громадськості погоджуються з такою ідеєю перетворення пам’ятника. Є ті, хто виступають за повний демонтаж пам’ятника. 

А що стосується  пам’ятника в сквері Слави, то робочий план міськради, що його можна демонтувати в рамках підготовчих робіт будівництва храму ПЦУ. Адже вже є наданий дозвіл на розробку проєкту землеустрою на зведення храму. Однак виникли певні проблеми з якими ще мають розібратися. 

 

Поширюйте

Коментуйте