Суспільство

У Кропивницькому знімуть радянський лозунг з багатоповерхівки (ФОТО)

. 3896

Аварійні літери, які залишилися від слогану «Слава героическому рабочему классу!» можуть зняти з даху будинку по вулиці Соборній, 22, вже з наступного тижня.

lozyng

Принаймні такої домовленості попередньо дійшли сьогодні, 6 травня, громадські активісти з представниками міської ради.

- Це все реально демонтувати, - каже начальник управління капітального будівництва міськради Сергій Білокінь. - Однак протягом сьогодні-завтра проведемо перемовини з власниками інтернет мереж. Для того, аби вони звільнили місце від проводів, щоб не пошкодити мережу. І з понеділка-вівторка комунальне підприємство приступить до демонтажу.

lozyng3

Однак у міськраді ще мають провести відповідну нараду з цього питання. Але кажуть, що проблем з демонтажем не має бути.

- Неодноразово Громадська рада зверталася до міської ради про узгодження демонтажу цих літер, які підпадають під закон про засудження тоталітарних режимів. Але, на жаль, міська рада, або відписувалася, або реагувала неналежним чином. Поки я не був змушений написати заяву до поліції про невиконання закону про декомунізацію. Після того вони заворушилися, - каже громадський активіст Дмитро Завражний і додає. - У нас є зашкарубла бюрократична машина, яку постійно треба підштовхувати.

Кажуть, громадськість триматиме питання демонтажу цих літер на контролі.

lozyng5

182326454 737515620250761 4641031174453255176 n

Також активісти спільно з представниками міськради, а також поліції діалогу обговорили питання демонтажу пам'ятника героям Громадянської та Великої Вітчизняної воєн по вулиці Соборній, 27, у сквері Слави.

По документах цього пам'ятника ніби не існує. Нагадаємо, активісти вже намагалися його декомунізувати, але їм завадила це зробити поліція діалогу.

lozyng9

Нині активісти вкотре кажуть, що найперше варто зняти напис з пам'ятника «За власть советов!», а також серп і молот. Усе зняте вони обіцяють передати до краєзнавчого музею, як це робили і раніше. Пам'ятник активісти також пропонують обнести стрічкою, адже він аварійний: від нього відпадають плити.

lozyng10

Наступного тижня громадські активісти і представники міськради знову зберуться на круглий стіл для подальшого обговорення питання декомунізації пам'ятника у сквері Слави.

- Щоб прописати дорожню карту демонтажу цього пам'ятника, - зазначає Дмитро Завражний.

Аби повністю демонтувати пам'ятник, за словами представника міськради Сергія Білоконя, його варто взяти на баланс, а вже потім видавати дозвіл на демонтаж.

До речі, за словами активістів, кожен охочий може долучитися коштами чи іншими ресурсами до демонтажу пам'ятника, аби не витрачати понад мільйон гривень з міського бюджету. Саме таку суму озвучують у міськраді на демонтаж цього пам'ятника.

lozyng8

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама