Суспільство

Влітку українцям видаватимуть ковідні сертифікати

 Автор: Валерія Жовтун. 1494

За даними Міністерства охорони здоров’я, впровадити ковідні сертифікати в Україні можуть вже до 1 липня.

pasport vaczinazii

Ковідні сертифікати – це робоча назва внутрішнього документа, який міститиме дані про вакцинацію, про зроблені негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19. Документ розробляють з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ.

Його мета – вільне та безпечне пересування громадян під час пандемії коронавірусу. Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоров'я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати у додатку чи порталі «ДІЯ».

До впровадження ковідних сертифікатів українці, яким зробили дві дози щеплення, зможуть отримати за їх запитом і за потреби пред'явлення при перетині державного кордону паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке наразі є чинним.

«Вважаю, що нам це треба запускати всередині країни в максимально стислі терміни, якщо не в червні, то щоб із 1 липня він у нас на повну запрацював, – каже міністр охорони здоров’я Максим Степанов. – Ми знаємо, які потенційно дані будуть вносити в ковідні сертифікати в європейських країнах, навколо чого триває дискусія. Моє бачення – нам треба давати можливість внести всі необхідні дані, робити свій український сертифікат, який потім буде інтегрований з сертифікатами ЄС».

Нагадаємо, на початку лютого обов’язковість вакцинації від коронавірусу для перетину кордонів лише обговорювали у низці країн Європи.

 

Поширюйте

Коментуйте