Суспільство

Знову заговорили про аеропорт у Кропивницькому: подаватимуться на конкурс

 Автор: Валерія Жовтун. 5998

У Кропивницькому продовжують роботу над створенням у місті діючого аеропорту. Нині готуються до подачі на конкурс Мінінфраструктури. 

 aeroport

Про це повідомляє за підсумками другого засідання обласної робочої групи з напрацювання пропозицій аеропортової інфраструктури в Кропивницькому заступник міського голови, депутат обласної ради Олександр Мосін. Засідання відбулося за участі радника міністра інфраструктури України Павла Корнієнка.

– Треба відпрацювати алгоритм дій, щоб держава виділила кошти на розвиток аеропорту. Це маркер економічного розвитку, шлях до створення нових можливостей для бізнесу, підвищення привабливості міста та регіону для інвесторів, зокрема міжнародних, – каже Олександр Мосін. 

Під час засідання говорили про технічні питання, вирішення яких треба забезпечити. У частині міськради це надання дозволу на розробку технічної документації з установлення меж землекористування ділянки аеропорту.

– Для будь-якого будівництва потрібна земельна ділянка з межами, санітарно-захисними зонами, кадастровим номером, – пояснює пан Мосін. – Там є більше ніж півтора десятка суміжних землекористувачів, які оформили право користування землею – гаражні кооперативи, кілька ділянок військових, де раніше були розташовані їхні підсобні господарства тощо. Наразі нема підстав говорити про те, що вони можуть стати обмежуючим фактором у розвитку інфраструктури аеропорту. Втім, якщо якась ділянка буде заважати, у земельному кодексі є таке поняття, як суспільна необхідність. Друге питання – підготовка техніко-економічного обґрунтування майбутнього проєкту створення інфраструктури аеропорту. Те, що треба добудувати злітну смугу до двох з половиною кілометрів, це лише одна деталь. Потрібне оновлення терміналу, якщо ми говоримо про міжнародний аеропорт, то з’являються прикордонники, є маса інших питань.

Наразі міністерство інфраструктури проводить конкурс, щоб визначити регіональні аеропорти, в розвиток яких вкладатимуть кошти. Одним із завдань обласної робочої групи є підготовка пакету документів, необхідних для участі аеропорту Кропивницького у конкурсному відборі.

Серед переваг аеропорту в Кропивницькому, як потенційного об'єкта державних інвестицій: розташування в географічному центрі України, аеропорт має дві злітно-посадкові смуги.

Нагадаємо, аеропорт – один з проєктів, які Кропивницький та область пропонують інвесторам

Поширюйте

Коментуйте