Суспільство

У вишиванці та вінку: чи варто українізувати радянський пам’ятник у Кропивницькому?

. 1038

Аби не демонтовувати пам’ятник комсомольським поколінням Кіровоградщини нині в міськраді обдумують варіанти стилістичної зміни пам’ятника. “Комсомолку”, як і раніше озвучували, наприклад, можна одягнути у вишиванку, вінок. 

185927774 154200159922689 1236399324686710050 n 1

Умовне фото від "Гречки"

Пам'ятник розташований у сквері Олександра Кондакова, між проспектом університетським та вулицею Юрія Коваленка. Цього пам’ятника немає в переліку пам'яток архітектури. 

– Якщо її привести в інший зовнішній вигляд, екстер'єр, розмалювати? Як ви на це дивитися, щоб не демонтовувати, руйнувати? – запитав громадських активістів сьогодні, 12 травня, під час круглого столу на тему декомунізації заступник міського голови Олександр Вергун. – Зробити попередні ескізи, як це буде виглядати. Зараз управління культури працюють спільно з художниками та скульпторами. 

Натомість однозначної відповіді громадські активісти поки не мають. Як стало відомо не всі з такою пропозицією погоджуються. 

– Вважаю, що треба узгодити це з громадськістю та волонтерами, ветеранами російсько-української війни, Громадською радою, – зазначив громадський активіст Дмитро Завражний. 

У міськраді кажуть, що чекають на консолідоване рішення від громадськості. 

 Нагадаємо, раніше топонімічна комісія підтримала демонтаж цього пам'ятника. 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама