Суспільство

У Кропивницькому закриють філію медуніверситету: що пропонують студентам

. 7164

Філію Донецького національного медичного університету в Кропивницькому закривають. Є відповідне рішення Вченої ради вишу від 12 травня 2021 року. 

134283458 2094650714001462 7279724956717606144 n

Фото з фейсбук-сторінки вишу

Таку інформацію “Гречці” підтвердили в університеті. 

Рішення про закриття філії вишу в Кропивницькому прийняли у зв'язку з неможливістю виконання Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, аби уникнути порушень законодавства.

Медичний виш у Кропивницькому припинить свою роботу після закінчення цього навчального року. Два факультети вишу: медичного №2 та міжнародного переведуть до Краматорська, де базуються основні корпуси Донецького медвишу.

На початок навчального року у виші навчалися 400 студентів з України та понад 700 іноземців з 40 країн світу.

Як зазначили у виші, студентів за їхнім бажанням будуть переводити у підрозділи в Краматорську та Маріуполі, або в інші університети. 

Нещодавно затвердили нову вартість навчання для вступників 2021/2022 навчального року та поновлених на навчанні. Для тих, хто підписав контракти раніше, сума буде незмінна.

У Кропивницькому, до речі, працевлаштовані понад 70 нинішніх студентів закладу: медсестри, фельдшери, медбрати. Велика частина пішла працювати в ковідні відділення під час пандемії.

Нагадаємо, у 2016 році виш відкрив у Кропивницькому два факультети. Університет розмістили в будівлі на Великій Перспективній, 1. У перспективі навіть розглядали можливість, що філія трансформується в окремий медуніверситет. А керівництво міста та області вважали, що в такий спосіб долатимуть дефіцит медичних кадрів у регіоні. 

Однак уже в 2018 році виш потрапив у скандал з іноземними студентами. Вони вийшли на протест у зв'язку з відсутністю необхідної бази для проходження навчання. Під час перевірки вишу комісія виявила чисельні фінансові порушення та проблеми з належним оформленням студентів. А вітчизняні студенти ще тоді почали хвилюватися про закриття університету в Кропивницькому, який по суті “живе коштом іноземних студентів”.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама