Суспільство

Віртуальні літаки у маєтку Кудашевих: Мала Виска змагається за півмільйона гривень

 Автор: Ірина Маслюкова. 4355

Маловисківська міська територіальна громада бере участь у конкурсі «Наша громада» та змагається за 500 тисяч гривень на втілення проєкту туристичний кластер «Маєток Кудашевих».

mvyska maietok2

У фінал конкурсу пройдуть 13 громад з України, проєкти яких отримають найбільшу підтримку за результатами інтернет-голосування. Ще 13 громад-фіналістів, обере експертне журі.

Нагадаємо, у Малій Висці створювати бренд громади вирішили на іменах відомих у світі авіаконструктора Олександра Кудашева, вченого-винахідника у космонавтиці Юрія Кондратюка, льотчика-випробувача Івана Сухомлина, які родом з Малої Виски, або ж працювали на її території.

Над проєктом у Малій Висці працюють уже не один рік.

Вже встановили в натуральну величину модель першого літака в Україні «Кудашев-1», експозиційні стенди.

Маєток та парку родини відомого авіатора Олександра Кудашева був закладений у ІІ половині 18 століття. У рамках проєкту хочуть створити мультикультурний простір під відкритим небом, з використанням елементів діджиталізації та віртуальної реальності на території.

Планують популяризацію місцевої історії через віртуальне відтворення артефактів за допомогою 3D виміру на космічну та авіаційну тематику.

Створити локації віртуальної реальності об’єктів: будівлі маєтку в часи життя Кудашева, технічні засоби у тогочасному вигляді - літак Кудашева, літальний космічний апарат, літаки – винищувачі часів ІІ світової війни, на яких воював Сухомлин.

Також розробити нові туристичні маршрути та вдосконалити вже розроблені маршрути.

Загальний бюджет проєкту 650 000 грн.

Якщо переможуть, ці гроші витратять на послуги 3D фото і відео зйомки просторів та об’єктів, прив’язка їх до Google Maps. Створення віртуальних двомовних турів, мультимедійні інформаційні сенсорні кіоски. Інтернет-ресурс для промоції туристичного потенціалу громади, який матиме прив’язку до мобільних додатків. Купівлю інсталяційний одяг притаманний періоду початку XX ст.

Як проголосувати за громаду:

1. Виберіть проєкт громади, який Ви вважаєте вартим реалізації.
2. Зареєструйтеся на сайті через електронну пошту або свій акаунт у Facebook.
3. Перейдіть на сторінку вибраного проєкту і натисніть кнопку «Проголосувати».
4. Пам’ятайте, Ви можете проголосувати за п’ять різних проєктів.
5. Інтернет-голосування проходить з 10 травня 00:01 по 31 травня 23:59.

Довідково: Конкурс «Наша громада» організували телеканали ICTV та СТБ разом з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

 

Поширюйте

Коментуйте