Суспільство

У новому сезоні тариф на тепло для мешканців Кіровоградщини таки збільшать?

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2092

До 1 жовтня 2021 місцеві ради на Кіровоградщині таки мають встановити ринкові ціни на теплопостачання.

teplo groshi

Такий пункт передбачений у розпорядженні т.в.о. голови ОДА Валерія Жалдака.

Нагадаємо, для теплових підприємств області цього року планували підняти тарифи. Зокрема, у 2020 послуги "Теплоенергетика" для споживачів Кропивницького мали б здорожчати на 36%, з огляду на зростання мінімальної зарплати та інших цін складників тарифу. Проте Уряд закликав місцеві ради по всій країні не піднімати ціни, натомість обіцяв врегулювати питання з "Нафтогазом", який гостро реагує на борги.

Головна позиція Меморандуму була про те, що всі збитки, які понесуть тепловики у поточному році, не ляжуть повністю на бюджет місцевого самоврядування.

Проте керівник "Теплоенергетика" Олександр Чельник ще в лютому попереджав, що насправді проблеми це не вирішить.

"У цьому меморандумі ніхто не врегульовує питання про відшкодування різниці транспортування газу, різниці розподілу і транспортування електроенергії, підвищення майже на 8 гривень вартості води, яка займає, у тарифі суттєву частку. Вони обіцяють прийняти закони, які відрегулюють порядок відшкодування і розміри відшкодування різниці вартості газу, яку назначає НАК «Нафтогаз»", - сказав він  у коментарі "Гречці".

Як результат, вже по затвердженню опалювального сезону, рахунки КП "Теплоенергетик" (Кропивницький), КП "Теплокомуненерго" (Олександрія) та "Світловодськпобут" (Світловодськ) арештувала виконавча служба судовий позов НАК "Нафтогаз" через борги. Таким чином новий опалювальний сезон під загрозою: через арешт тепловики не можуть проводити планові ремонти застарілих труб.

 

Поширюйте

Коментуйте