Суспільство

Не закривайте медичний виш у Кропивницькому: студенти розпочали онлайн-протест

 Автор: Валерія Жовтун. 3669

Студенти Донецького національного  медичного університету, які навчаються у Кропивницькому, започаткували флешмоб #ЗАХИСТИТИ_ДНМУ. 

protest studentiv

Як повідомили у пресслужбі вишу, студенти просять дати їм можливість навчатися в Кропивницькому та виконати їхні законні вимоги, оскільки у 2016-2020 роках вони підписували угоди на навчання саме у цьому місті. 

Нагадаємо, 12 травня Вчена рада університету прийняла рішення про закриття філії вишу у зв'язку з неможливістю виконання Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності. Студентів за їхнім бажанням будуть переводити у підрозділи в Краматорську та Маріуполі, або в інші університети. 

Після цієї інформації в соцмережах почали обговорювати наслідки закриття вишу в Кропивницькому. 

Студенти почали в соцмережах поширювати такі повідомлення:

"Чому ми повинні благати про те, щоб допомагати людям?!!!

Ганьба!!!

Дайте студентам здобути омріяну освіту!!!

Країна дуже потребує лікарів!!!".

Screenshot 20210514 082248

Відреагували на новину про закриття єдиного медичного університету в Кропивницькому не лише містяни, студенти, їх батьки, а й керівництво облдержадміністрації. 

В ОДА зібрали термінову нараду, щоб вивчити можливість збереження медичного вишу в області.

«Інформація з Донецького національного медичного університету неочікувана для всіх. Кіровоградщина свого часу доклала багато зусиль, щоб навчальний заклад розташував свій підрозділ саме в Кропивницькому. Нині маємо зробити все, щоб зберегти виш такого профілю в регіоні. Розглядаємо всі можливі варіанти, якою буде база для подальшого функціонування університету – чи це буде підрозділ ДНМУ, чи, можливо, як окремий навчальний заклад», – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки голови ОДА Валерій Жалдак.

За результатами цієї наради мають напрацювати дорожню карту збереження медвишу в Кропивницькому.

Відомо, що у підрозділі ДНМУ працює 192 викладачі та навчається понад 1000 студентів, зокрема іноземці.

 

Поширюйте

Коментуйте