Сьогодні, 15 травня, у Кропивницькому в рамках благодійної акції “Книгосушка” на продаж виставили понад 1500 книг на будь-який літературний смак. Усі зібрані кошти з продажу підуть на відновлення старовинної церкви на Кіровоградщині. Книги, які залишаться не розпроданими – віддадуть бібліотекам області.
Головна мета акції – зібрати кошти на відновлення 200-річної дерев’яної церкви у селі Ятрань Підвисоцької громади Голованівського району.
– Там взагалі треба робити капітально дах. Але я знаю, що голова громади Лозінський планує восени залучати фермерів і міняти дах. Але там, наприклад, можна і треба поміняти вікна. Адже вікна забиті целофаном. Ми вважаємо, якщо зберемо на 1-2 вікна, то цього буде більш ніж достатньо. Адже це акція win-win: якщо ми не продамо книжки, то віддамо їх в бібліотеки, – розповіла “Гречці” співорганізаторка акції Вікторія Талашкевич, представниця “Гончаренко центру”, де і відбувся книжковий ярмарок по вулиці Великій Перспективній, 4а.
– Усе, що ми не продамо – ми пороздаємо по бібліотеках. Більшу частину, як і обіцяли – в Ятранську бібліотеку, – каже Вікторія Талашкевич. – Якщо є сільські бібліотеки, які хотіли б забрати книги – будь ласка.
Частину радянських книжок, за словами пані Талашкевич, віддадуть в центр технічної творчості. Там з книжок хочуть зробити інсталяцію.
До благодійності могли долучитися всі охочі. Одні приносили книги протягом місяця, а інші купували. До старту ярмарку вже вдалося зібрати 2800 грн. Разом із ярмарком – 8500 грн.
Ціновий діапазон 30-50 та 100 грн – за книжку.
Кропивничанка Ольга Плосконос сьогодні придбала три книги на 150 грн. Серед них книга на подарунок нареченому:
– Одна книга – Хемінгуей, бо чула, що він гарно пише оповідання. А тут ще й знайшла українською – взагалі чудово. Про “Американського психопата”, чесно кажучи, знаю дуже мало. Але чула, що це дуже хороший і гарно написаний роман. А цю книжку (показує, але просить не називати, аби був сюрприз, – авт.) я обрала на подарунок нареченому на день народження.
При цьому пані Оля каже, що намагається рідше купувати паперові книги через екопозицію. Однак таку акцію не могла оминути, коли книги вже були у вжитку і їх можна використати повторно.
До речі, покупцям книг дарували крафтові закладки. А ще кожен міг залишити свій мобільний номер та взяти участь у розіграші призу від партнера акції – суші-бару.
- Онуфріївська громада хоче відновити 200-річний парк: беруть участь у конкурсі
- У Кропивницькому бібліотекарі влаштували для дітей QR-квест (ФОТО)
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте