Суспільство

Сплата податків і підпис обличчям: "Дія" презентувала нові онлайн сервіси

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1609

 

Сьогодні, 17 травня, під час Diia Summit 2021 українцям презентували нові сервіси, які впровадили і впровадять найближчим часом.

 

dia

Станом на зараз 5 мільйонів Українців користуються мобільним додатком "Дія" і 227 організацій приймає електронний паспорт. Загалом електронними послугами «Дії» користується 10 мільйонів українців.

Є-малятко

Сервісом Є-малятко скористалось понад 92 тисячі родин. В у квітні понад 80% українців користуються цим сервісом, аби отримати свідоцтво про народження малюка.

Тепер, окрім цифрової версії свідоцтв, можна отримати в оригіналі. До цього проекту долучилась Укрпошта, яка може доставити батькам паперове свідоцтво про народження за бажанням.

Розширення будівельних послуг онланй

Зараз онлайн надають 8 послуг з питань будівництва вже є, а мають з’явитись нові:

  • Відсьогодні на порталі дія запрацювали декларація про готовність об’єкта до експлуатації,
  • Подання повідомлення про початок робіт
  • Дозвіл на виконання будівельних робіт
  • Сертифікат про прийняття обєкта в експлуатацію
  • Видача будівельного паспорта

Сплата адмінзбору через QR-код

Електронна сплата адмінзбору за QR-кодом наданим реєстратором вже доступна у пілотних містах Рівному, Хмельницькому, Одесі, а до кінця року не мають розповсюдитись на всю країну.

Донині ж людина йде до реєстратора, отримує рахунок, іде сплачувати послугу і повертається до реєстратора. Тепер людям пропонують в два клікиоплачувати збір просто у кабінеті реєстратора і він автоматично підтягнеться у потрібний реєстр.

Реєстрація речових прав на нерухоме майно онлайн

Наразі дані до 2013 року в онлайн реєстрі відсутні, але цю проблему планують вирішити. Пілотний проект уже старував у Харкові. Так у БТІ і данзад бігатимуть дані, а не люди.

Масштабувати проект також планують на всю країну.

Онлайн реєстрація ФОП стане швидшою

Зараз реєстрація ФОП у «Дії» уже працює, але тепер вона стане швидшою.

Тепер дані під час реєстрації ФОП перевірятимуться автоматизовано і вони йтимуть напряму до реєстру, а не потраплятимуть до реєстратора, який наразі витрачав на обробку заявки близько 20 хв.

Реєстрація операторів потужностей ринку

Ця послуга стосується виробників чи продуктів потребували купи біганини. Але тепер не треба буде йти з пакетом документів, а за 10 хвилин і три кроки це можна буде отримати на порталі "Дія".

Найближчим часом заміна потужностей і анулювання також проводитимуть онлайн.

Сплата податків на "Дії"

Подання декларації про прибуток та сплата податків для ФОП і раніше були доступні електронно, але тепер цей процес спростили. Не треба заповнювати купу рядкуі у декларації, перевіряти правильний рахунок для сплати податку – «Дія» це зробить за вас.

Реєстрація місця проживання через "Дію"

Зараз ця можливість є лише в пілотних містах, але до кінця року розповсюдиться на всю країну.

Цифровий підпис обличчям

Цифровий підпис документу можна зробити через смартфон через технологію фото-ID. Рощробники переконані, скоро багато українців підписуватиме документи просто покрутивши головою біля фотокамери смартфону.

Детельніше про окремі інструменти читайте на «Гречці» згодом. Більше про нові сервіси і їх роботу на відео з саміта.

 

Поширюйте

Коментуйте