Суспільство

5 ідей для вирішення проблем уранових шахт: міськрада Кропивницького звернулась до Уряду

. 2477

Міська рада Кропивницького звернулась до Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики України з проханням вжити заходи, щоб вивести з кризи ДП "СхідГЗК", якому належить Інгульська шахта.

wahta0

Таке звернення сьогодні, 20 травня, підтримали депутати під час засідання сесії.

Зокрема вони просять:

  1.  прийняти постанову Кабміну щодо стабілізації ціни на урановий оксидний концентрат вітчизняного виробництва. Це дозволить віднести урановий оксидний концентрат до переліку товарів, які підпадають під дію Закону України "Про ціни та ціноутворення", та закріпить за Міненерго повноваження затверджувати ціну на урановий оксидний концентрат з рентабельністю на рівні 8%;
  2.  підписати додаткову угоду між ДП "НАЕК "Енергоатом" і ДП "СхідГЗК" на поставку уранового оксидного концентрату 2021 рік ;
  3.  встановити економічно обґрунтовану ціну на урановий оксидний концентрат вітчизняного виробництва із врахуванням фактичної собівартості його виробництва;
  4.  прийняти рішення щодо інтеграції ДП "СхідГЗК" у структуру ДП "НАЕК "Енергоатом";
  5.  затвердити Державну цільову програму радіаційного і соціального захисту населення Кіровоградської області та міста Кропивницького.

 

Нагадаємо, у грудні 2020 на підприємстві «Схід ГЗК», якому належать шахти, відбувся вимушений простій через те, що підприємству заборгував «Енергоатом». Підприємство заборгувало і шахтарям, і енергетикам. Гірники в Кіровоградській області з протестами перекривали траси. На початку січня підприємство відновило роботу.

У лютому оприлюднили нібито аудіозапис розмови в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка з представниками підприємства, про те, що з точки зору економіки нерентабельні шахти треба закривати. Адже зараз у нас кілограм урану коштує 120 доларів, коли світовий рівень цін 75 доларів і економічно вигідніше купувати уран в Канади.

Згодом шахти відновили роботу, але остаточно проблема не вирішена.

Якщо шахти на Кіровоградщині закриються в екстренному порядку, це загрожує екологічній безпеці, потягне за собою звільнення 5 тисяч працівників, а також можуть виникнути проблеми з водопостачанням села Сонячного.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама