Суспільство

У інформаційному просторі Кропивницького шукатимуть маніпуляції та фейки

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1817

Інститут масової інформації запускає новий етап проєкту INFOCRIME щодо викриття фейків та маніпуляцій у регіональних медіа. Проєкт реалізується за підтримки Фонду Thompson Reuters та Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

fake

Цього разу проєкт стартує у восьми регіонах України – в Одесі, Херсоні, Луцьку, Кропивницькому, де INFOCRIME уже успішно працював. А також у чотирьох нових містах, попередньо в Чернігові, Харкові, Дніпрі та Рівному.

Мета проєкту – викривати фейки та допомагати журналістам місцевих медіа перевіряти факти й поширювати достовірну інформацію.

Протягом шести місяців мережа фактчекерів робитиме оперативний щотижневий моніторинг і викриття головних фейків, маніпуляцій, дезінформації і пропаганди. Окрім того, медійники з областей, у яких проводитиметься проєкт, отримають можливість податися на конкурс і взяти участь у трьох тренінгах, що реалізовуватимуться в Україні Фондом Thompson Reuters.

Проєкт INFOCRIME допоможе не лише зібрати й систематизувати дані про найпоширеніші наративи фейків та маніпуляцій, а й продемонструє суспільству загалом і журналістам зокрема, що виявити, відфільтрувати дезінформацію не так важко, як може здатися. Водночас для місцевих журналістів та редакторів заплановано тренінги, що допоможуть зробити журналістику якіснішою та не припускатися помилок у майбутньому.

"Головна задача проєкту - підтримувати в чистоті інформаційний простір Кіровоградщині. При цьому плануємо полювати на фейки як самостійно так і залучаючи до процесу пересічних читачів та самих журналістів. Лише спільними зусиллями можна досягти не ситуативних перемог, а зміни ситуації в цілому", - додав регіональний координатор INFOCRIME у Кропивницькому, журналіст Павло Лісниченко.

Стежити за матеріалами і повідомляти про фейки можна тут:
• Facebook: INFOCRIME Кропивницький
• Telegram: https://t.me/infocrime_krop

Проєкт реалізується ГО "Інститут масової інформації" та фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

 

Поширюйте

Коментуйте