Суспільство

На Кіровоградщині створять центр органічного бджільництва та апітерапії

. 1406

У Кіровоградській області створять кластер бджільництва та «Центр органічного бджільництва та апітерапії».

 

563f0e6 0193a13 honey 1

Про це повідомляє AgroPortal.ua з посиланням на директорку Департаменту агропромислового розвитку ОДА Марію Чорну.

«Серед основних перспектив розвитку органічного виробництва в області визначено саме виробництво органічного меду. В обласній програмі розвитку агропромислового комплексу на 2018-2023 рр. заклали саме створення кластеру органічного бджільництва та «Центру органічного бджільництва та апітерапії». Ми розглядали ці проєкти як екологічний напрямок впливу на сталий розвиток сільського господарства, збереження екосистеми, масштабування кращих екологічних практик організації приватного бджільництва», — каже Марія Чорна.

За її словами, від цього матимуть певний зиск і аграрії області, оскільки із залученням бджіл збільшується урожайність сільськогосподарських культур.

Наразі розробляють товарний знак для товарів і послуг кластеру та напрацьовується стратегія просування продукції кластеру органічного бджільництва.

Кластер буде мати назву «Organik step». Його базою стане ТОВ «Пчелич».

Як розповів засновник та директор підприємства «Пчелич» Олександр Оньша, серед завдань проєкту — модернізація та розширення діючих потужностей виробництва продукції органічного бджільництва з високою доданою вартістю. Проведення польових випробувань і серійне виробництво «Системи прогнозування та моніторингу медозбору на пасіках та охорони точків технічними ІТ-засобами» як початкового елементу впровадження технології Індустрії 4.0.

Довідково: За інформацією МОЗ, апітерапія — альтернативний метод медицини, в якому для профілактики та лікування хвороб використовуються бджолині продукти — мед, пилок, прополіс, маточне молочко, віск та бджолина отрута. Ці продукти можуть застосовувати місцево, вживати перорально чи вводити безпосередньо у кров.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама