Суспільство

Жителів Кіровоградщини запрошують стати громадськими екоінспекторами

 Автор: Валерія Жовтун. 1998

У Держекоінспекції України запропонували місцевій владі Кіровоградщини залучати громадськість до виявлення порушень у сфері екології.

Depositphotos 115990668 s 2019

Фото умовне

Про це повідомляє пресслужба ОДА. 

– Державна екологічна інспекція має досить незначний штат інспекторів – всього в Україні півтори тисячі, які працюють за різними напрямками. Відповідно для великих областей кількість інспекторів недостатня, щоб повною мірою контролювати проблемні питання та оперативно реагувати на незаконні дії. Керівники органів місцевої влади можуть скористатися механізмом залучення населення до такого напрямку як громадський екоінспектор, – розповів перший заступник голови Державної екологічної інспекції України Дмитро Заруба під час виїзної наради з питань охорони навколишнього середовища в області 21 травня.

За його словами, громадські інспектори мають визначені повноваження, а їхню роботу координують органи Держекоінспекції.

– Такі інспектори мають право проводити рейди та перевірки з дотримання вимог природоохоронного законодавства, норм екологічної безпеки охорони, раціонального використання та відтворення  природних ресурсів, а також складати протоколи про адміністративні правопорушення. Ці протоколи можуть передавати до екологічної інспекції, де їх опрацьовуватимуть, – каже Дмитро Заруба.

За підсумками такої наради в області розглядають можливість роботи громадських екоінспекторів. 

– Звернули увагу на можливість і необхідність залучення громадських організацій з питань екології. Проявляти більшу активність, ставати громадськими екологічними інспекторами. Така опція є в законодавстві. Тому звертаюся до громадськості більш активно долучатися до екологічних програм, – зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Валерій Жолдак під час апаратної наради в ОДА 24 травня.

 

Поширюйте

Коментуйте