Суспільство

6 гривень за літр: на Кіровоградщині селяни скаржаться на низьку ціну на закупку молока

. 3219

30 травня на 8.00 у селі Канежі ( колишній Новомиргородський район) власники корів запрошують на зустріч заготівельників молока. Люди незадоволені тими цінами, які їм виплачують за зданий літр сировини.

korova

Як пишуть "Новомиргородські вісті", наразі вартість молока, яке здають на машину, становить 6 гривень за літр. Люди масово здають корів на м'ясо, наприклад, Віра Белень, у господарстві якої було минулого року п'ять корів, дві корови вже продала.

— Якби хто попробував, як обійти п'ять корів, то й за 100 гривень не хотів би продавати молоко! — каже пані Віра. — І в нас купують молоко за копійки, а я ж була в Кропивницькому й бачила в мережі АТБ молоко по 36 гривень за упаковку 900 грамів.

Нарікають власники корів і на зменшенням площі доступних пасовищ і сіножатей. Багатьом доводиться сіно купувати, а вартість тюка люцерни цього року на Новомиргородщині доходила до 150 гривень.

— Державних дотацій на велику рогату худобу я не отримувала жодного разу, — зазначає пані Віра. — У мене особисте селянське господарство, я не зареєстрована як фермер і не можу отримати виплат. Окрема проблема — під пасовища залишили тільки яри. Туди сходить вода з полів, які можуть обробляти найрізноманітнішими агрохімікатами. Худоба потім їсть траву й хворіє, а буває, що й помирає. У будь-якому випадку це збитки — корів треба лікувати й це коштує гроші. Такі пасовища і в нас, і в Могутньому, і в інших селах.

Подібна ситуація склалася не тільки на Новомиргородщині. У сусідньому Олександрівському районі вартість літра молока при прийомці на машину становила на початку весни 7 гривень, а зараз знизилася до 6 гривень.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама