Суспільство

Хочу бути громадським екоінспектором: хто може ним стати?

 Автор: Валерія Жовтун. 2359

Нині в Кіровоградській області працюють 11 громадських екоінспекторів. Ще двоє згодом отримають посвідчення громадських інспекторів з охорони довкілля у Світловодську. 

ekologija

Про це “Гречці” розповів Віктор Петрікеєв, перший заступник начальника Держекоінспекції Придніпровського округу.

Нещодавно в області закликали громадськість долучатися до виявлення порушень у сфері екології та ставати громадськими інспекторами.

До речі, така можливість існує з 2002 року в рамках Положення про громадських інспекторів з охорони довкілля. Добір в інспектори постійний. 

Хто може стати громадським інспектором?

У будь-якому випадку треба мати досвід природоохоронної роботи.

– Людина в будь-якому випадку приходить на співбесіду, – каже Віктор Петрікеєв. – Якщо людина дійсно в темі і розуміється в законодавстві, як з природоохорони, так і адміністративному. Зокрема, які є види порушення, як скласти протокол. Тоді ми можемо рекомендувати таку людину від Держекоінспекції. 

За його словами, це один з варіантів, як можна стати громадським інспектором. Крім рекомендацій інспектора Держекоінспекції, можна подати рекомендацію від природозахисної громадської організації.

Також людині доведеться написати заяву про те, що вона хоче стати інспектором. Варто пам’ятати, що це робота на громадських засадах і не оплачується. 

Після того, як інспектор пройде навчання, отримає посвідчення – зможе долучатися до заходів боротьби з браконьєрством. 

Що з посвідченням інспектора?

Посвідчення громадського інспектора видають на рік з щорічним  продовженням за результатами оцінки звітів екоінспектора про виконану роботу.

У  посвідченні визначається територія, у межах якої громадський інспектор може здійснювати повноваження. 

Якщо стане відомо, що людина зловживатиме посвідченням, то його можуть анулювати. 

За відсутності результатів роботи в напрямку охорони довкілля громадського інспектора також можуть позбавити цього звання. 

Яке навчання буде?

Громадський  інспектор має пройти навчання в органі Держекоінспекції,  який  видав  посвідчення. Йдеться про те, як проводити інспекційні перевірки та  складати  за їх результатами акти  та  протоколи  про  адмінпорушення. 

Також доведеться пройти  інструктаж  з  техніки  безпеки.

 

Поширюйте

Коментуйте