Суспільство

Будьте котиками – носіть флікери: на Кіровоградщині розпочали безпекову кампанію

. 1688

В рамках проєкту «Амбасадори безпеки» розпочинається безпекова просвітницька кампанія «Будьте котиками – носіть флікери».

186546412 629879741301551 3976794309387887218 n

Її мета - популяризувати дотримання правил дорожнього руху та використання флікерів - світловідбивних елементів, які роблять пішоходів та велосипедистів видимими для водіїв.

Сьогодні під час пресконференції Оксана Білоброва, очільниця відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Кіровоградській області нагадала, що нещодавно внесли зміни до правил дорожнього руху. Пішоходів зобов’язали використовувати світлоповертальні елементи за несприятливих погодних умов або недостатньої видимості. На Кіровоградщині триває просвітницька компанія та навчання. Пішоходів за відсутність флікерів ще не штрафували.

190354380 1463444304006895 1709177954132771391 n

– Наша амбітна мета - аби зменшувалась кількість ДТП за участі пішоходів та велосипедистів. Ми можемо впливати на їх безпекову культуру, – каже координаторка проєкту Ірина Ткаченко.

Кіт Інжир, якого створила ілюстраторка Олена Павлова, став амбасадором безпеки.

– Інтернет існує для того, щоб ми могли лайкати котиків. Інжир у нас таємна інформаційна зброя. Під виглядом милого котика ми популяризуємо важливі ідеї безпеки на дорогах, носіння флікерів, читання книг, волонтерство, тощо. Тому Інжиру стало так важливо долучитись до цієї компанії, – каже Олена Павлова.

Вона створила вже десяток малюнків, ще 15 в процесі. Їх поширює на сторінці кота Інжира у фейсбуці, де понад 27 тисяч читачів.

– Багато людей поширюють. Це такий котячий СММ. Поширюю в освітні групи, бо, вважаю, що вчителі на уроках можуть ці матеріали використовувати. Коли є хороша ідея її можуть підхопити інші активні люди по всій Україні. Вважаю, що цей проєкт, як мінімум Всеукраїнський, – додала ілюстраторка.

За словами Ірини Ткаченко, директорки Агенції сталого розвитку "Хмарочос", рух "Амбасадори безпеки" розпочався у Кропивницькому і активно поширюється кожною громадою України. У рамках проєкту створять 30 000 саморобних флікерів, понад 3000 фабричних.

Їх створюватимуть та даруватимуть в рамках майстерень та заходів проєкту.

Також Інжир став флікером для пішоходів та велосипедистів.

Флікери зменшують ризик наїзду на пішохода на 85%.

Упаковку від флікера не викидають: в середині є безпековий флаєр, інфографіка про видимість.

Також у рамках проєкту створять браслети, флікери у вигляді кота, наліпки з сертифікованого матеріалу, виробленого у США.

Також сьогодні о 14:30 у КОВО відбудеться творчий бранч з Оленою Павловою та котом Інжиром – можливість неформального спілкування та натхнення для всіх, хто цікавиться темами безпеки дорожнього руху, медіаграмотності та творчості.

Нагадаємо, це не перший безпековий проєкт, який реалізує «Хмарочос». У 2017 році у Кропивницькому лейтенанти поліції Сергій Ткаченко та Оксана Білоброва написали проєкт «Світлячки», який покликаний зменшити кількість ДТП за участю школярів-пішоходів. Реалізували проєкт завдяки поширенню світловідбивних нашивок та брелків. Згодом у Кропивницькому та області Агенція сталого розвитку «Хмарочос» провела низку майстерень для підлітків та молоді зі створення флікерів у рамках проєкту «Будь видимий».

Загалом завдяки «Хмарочосу» понад 40 тисяч людей мають флікери.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама