Суспільство

Примусовий перехід виплати пенсій на картку відтермінували на кілька років

. 1844

Примусового переведення виплат пенсій на картки з 1 вересня не буде. “Укрпошта” продовжить доставляти пенсії до 2023 року, повідомляють у пресслужбі. 

pensioneru copy

Кабмін скасував обов’язкове переведення виплати пенсії та соціальної допомоги на карткові рахунки з вересня, як це раніше було закріплено в постанові №277 від 29 березня 2021 року. Поточний порядок доставки пенсій, субсидій та соціальних допомог через “Укрпошту” буде збережений як мінімум до 1 січня 2023 року.

Основна причина, через яку ініціативу відклали на два роки, – неготовність банківської інфраструктури і систематичне закриття банківських відділень. Наразі банкомати наявні лише у 4% міст України, тобто 13 млн українців не мають доступу, а відтак і можливості користуватися банківськими послугами. 

– Змінами до постанови нарешті покладено край двомісячній боротьбі величезної кількості громадян за комфорт і здоров’я літніх людей в частині доставки пенсій. Насамперед для 3,5 млн пенсіонерів, більшість яких просто фізично не має доступу до банкоматів, і відтак не може отримувати пенсію на картку, – прокоментував генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський.

Тобто до 2023 року доставку пенсій, як і раніше готівкою і додому, будуть здійснювати листоноші та відділення “Укрпошти”. 

Нагадаємо, в Кіровоградській області до 1 вересня перейти на виплату пенсій через банки мали 65 тис. пенсіонерів – 70% від загальної кількості пенсіонерів, які отримують пенсію через відділення зв’язку, або їм додому приносить листоноша.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама