Суспільство

Підприємство з Кропивницького скаржиться на тиск органів влади

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3809

ТОВ «Інформаційно-торговий дім-ЛС» вже протягом кількох років відчуває на собі тиск зі сторони посадовців.

skandal

Все почалося з питань землекористування. В 2012 році ТОВ «Інформаційно-торговий дім-ЛС» придбало у СП «Промагроінвест» комплекс будівель складу нафтопродуктів. В статті 120 «Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду» діючого «Земельного Кодексу України» в частині 2 -й зазначено «Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.» У СП «Промагроінвест» на момент продажу комплексу був діючий договір оренди земельної ділянки, на якій розташовано комплекс складу, укладений з Кіровоградською районною державною адміністрацією.

Фактично в договір оренди земельної ділянки слід було внести лише заміну особи орендаря. Товариство звернулося до сільської ради, потім до РДА, але після отримання всіх погоджень з ТОВ вимагали хабар. Товариство повідомило правоохоронні органи про це і в результаті посадовець був затриманий при отриманні хабаря та згодом засуджений.

З того часу посадовцями нічого не виконується навіть попри наявне розпорядження голови ОДА від липня 2015року, яким на РДА доручили розірвати договір оренди з СП Промагроінвест та укласти договір з ТОВ «Інформаційно-торговий дім-ЛС».

«В результаті такого свавілля, бездіяльності та, на наш погляд, з корисливих мотивів посадовців, до теперішнього часу договір з СП не розірваний про що свідчить інформація з онлайн ресурсу Держгеокадастру, а з Товариством не укладений. СП продовжує сплачувати орендну плату за землю, а Товариство як реальний землекористувач компенсує йому ці витрати відповідно до законодавства», - каже засновниця підприємства Любов Здоровецька.

За захистом своїх прав ТОВ «Інформаційно-торговий дім-ЛС», як підприємство, яке дотримується законодавства, змушено звертатися до суду.

Через це Товариство отримало адміністративний протокол від Держгеокадастру, які будуть оскаржуватись в судах.

«На мою думку, нинішні посадовці ОДА та РДА вирішили не виконувати вимоги законів кодексів і захищати права підприємців, а розпочали чинити тиск, призначаючи перевірки всіх можливих інстанцій по землекористуванню та іншим питанням», - каже підприємиця.

Окрім того, тривалий час ТОВ «Інформаційно-торговий дім-ЛС» намагається отримати від податкової ліцензію на оптову торгівлю пальним саме зі свого складу. Проте щоразу їм відмовляють за однією, то за іншою причиною. І наразі підприємству лише залишається звертатися до суду.

За словами Здоровецької, навесні на підприємстві почались позапланові перевірки. Як пояснили тоді, проводять їх за постановою Уряду. На перевірку, окрім офіційного переліку перевіряючих прийшли чоловіки, які представились працівниками департаменту стратегічних розслідувань. Проте документи не показали і на підприємство їх не пустили.

У травні підприємниця дізналась, що відносно ТОВ «Інформаційно-торговий дім-ЛС» розпочали досудове розслідування за статтею 197-1 пункт 2 Кримінального Кодексу України (самовільне зайняття земельної ділянки групою осіб). Підозрюють, що підприємство спільно з ФОП Олійник М.В. захопили ділянку на трасі Н-14 і використовують її для торгівлі пальним.

«Ми не бачили цього ФОП в очі, і прекрасно розуміємо, що це якась підставна особа. Ми розуміємо чому це робиться. Оскільки у нас всюди цивільно-правові відносини підібратись до нашої фірми неможливо, тому нас «замовили». Вноситься до Єдиного реєстру інформація і після цього можна отримувати санкції на обшук, блокувати роботу підприємства на якому зберігаються паливно-мастильні матеріали, що належать сільгоспвиробникам», - розповідає Здоровецька.

Підприємниця зізнається, що була шокована, адже взагалі незнайома з жодним ФОП Олійником, склад нафтопродуктів ТОВ «Інформаційно-торговий дім-ЛС» придбаний офіційно, зареєстрований у державних реєстрах, і на трасі Н-14 він не знаходиться.

Чому Ви скаржитесь на тиск?

Мають декілька варіантів причин.

По-перше, вважають, поліція затягує розслідування кримінального провадження проти екс-керівників ПрАТ «Креатив», які розпочали за заявою фірми.

Нагадаємо, «Інформаційно-торговий Дім-ЛС» ще до гучної справи з «Ощадбанком», позивалось до «Креативу» і його посадовців через крадіжку зерна зі зберігання. Мова йде про 4000 тонн зерна, які зникли зі зберігання у 2014 році. Серед іншого, вимагали притягти до відповідальності екс очільника холдингу Юрія Давидова. Спеціальна антикорупційна прокуратура закрила справу проти нього у 2020 році, проте Торговий Дім ЛС не полишає спроб притягти його до відповідальності.

А другою підставою тиску на підприємство вважають зацікавленість одного з посадовців Департаменту стратегічних розслідувань в Кіровоградській області НП України, який має особисту неприязнь та фінансову зацікавленість в такому тиску.

«Щодо цього мною вже відіслана відповідна заява до ДБР. В подальшому я зможу назвати прізвище цього посадовця», - каже Здоровецька.

Чи відкриє ДБР провадження проти поліцейського, заявникам повідомлять згодом.

«Гречка» слідкуватиме за подальшим розвитком подій.

 

 

Поширюйте

Коментуйте