Кіровоград: що виявила комплексна перевірка КНТУ?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2711

Протягом останнього тижня у Кіровоградському національному технічному університеті проходила планова комплексна перевірка комісією Державної інспекції навчальних закладів України. Під перевірку підпадали усі без виключення напрямки діяльності університету.

До складу комісії, крім співробітників Державної інспекції навчальних закладів України, також входили представники ВНЗ з Києва, Миколаєва, Запоріжжя, Харкова, Херсону, Дніпропетровська, Сум.

За словами ректора Кіровоградського національного технічного університету Михайла Черновола, час проведення перевірки – четвертий квартал 2013 року, був визначений давно, а остання планова перевірка у КНТУ проходила у 2009 році.

Як відмітив Михайло Іванович, комісія підійшла до виконання свої обов’язків професійно і дуже ретельно. В першу чергу інспекція перевіряла відповідність напрямків діяльності університету усім нормам законодавства: «Практично без зауважень – господарсько-фінансова і наукова діяльність КНТУ (до речі, безпосередньо під час роботи комісії один співробітник університету захистила кандидатську дисертацію, а двоє – докторські дисертації – прим.)

Достатньо зауважень з організації навчального процесу: щодо складання навчальних планів, уніфікації навчальних планів між різними кафедрами, розбіжності у індексах спеціальностей тощо. Але майже всі ці зауваження стосуються ведення документації. Аналогічні зауваження по кадровій службі, діловодству особових справ співробітників.

КНТУ отримав цікаве зауваження щодо кафедри фізичного виховання. Згідно Закону «Про вищу освіту», кафедра має право існувати при наявності двох викладачів з науковими ступенями кандидати чи доктора наук. Формально у нас не повинно бути окремої кафедри фізичного виховання, але як можна працювати університету без такої кафедри?

Також комісія висловила зауваження про те, що ми не видаємо своїм випускникам направлення на роботу. Але постанова Кабінету Міністрів України про направлення на роботу випускників ВНЗ підписана ще Павлом Лазаренко, просто цю постанову ніхто так і не відмінив. Університет начебто і повинен видавати направлення на роботу, але в Україні не існує примусового розподілу випускників, працевлаштування відбувається за власним вибором. Але видавати направлення потрібно і нам зробили таке зауваження

Решта претензій дуже подібні – формальна відповідність букві законів.

Окремо інспекція перевіряла відвідуваність студентами занять (наші показники на рівні інших українських ВНЗ), та провела анонімне, таємне анкетування студентів. Більше 80% опитаних студентів заявили, що на власному прикладі не стикалися та не знають про випадки корупції під час складання сесій.

В принципі, ця перевірка принесла певну користь. Ми звикли не завжди звертати увагу на форму, оформлення документів, якісь дрібниці, а колегам зі сторони видніше, вони підказали, що треба витримувати абсолютно усі формальності.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити