Суспільство

Коли землю на Кіровоградщині орендуватимуть лише через електронні аукціони

. 860

З 6 липня землю орендуватимуть виключно через електронні аукціони.

zemlia

Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький сьогодні, 11 червня, під час зустрічі в Кіровоградській облдержадміністрації з головами громад.

18 травня Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому законопроєкт №2195, яким регулюється проведення електронних земельних аукціонів. 4 червня закон передали на підпис Президенту.

Днями буде підписаний президентом законопроєкт №2195. Фактично він вступає в дію з 6 липня, тоді можна передавати землю виключно через електронні аукціони на конкурентних умовах, – каже Тарас Висоцький.

apk2

За його словами землі передаватимуть в оренду на термін не менше 7 років. Громади можуть виставляти до 49 років.

Лот не більше 20 гектар.

Це було одне з прохань фермерів, щоб у них була можливість конкурувати. Якщо поле 30 гектарів, треба розбивати на два лоти. Фактично провести аукціони в старому форматі можна тільки до 5 липня, сплатити й зафіксувати результат.

Загалом, законопроєкт передбачає продаж через електронні аукціони ділянок державної та комунальної власності або набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) на конкурентних засадах (земельних торгах).

Земельні торги проводитимуть в електронній торговій системі, що перебуває у державній власності.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама