Суспільство

На Обознівському родовищі зупинили незаконний видобуток піску - прокуратура (ОНОВЛЕНО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2591

Правоохоронці розслідують незаконний видобуток піску на території Катеринівської територіальної громади.

photo5337179370399314968

Як повідомляє пресслужба обласної прокуратури, на місці подій тимчасово вилучили два екскаватора та вантажний автомобіль за допомогою яких здійснювалось видобування корисних копалин. Прокурорами внесено до суду клопотання про арешт цієї техніки.

В ході досудового розслідування прокуратура також оцінить збитки, які спричинили зняттям родючого шару ґрунту, порядку виділення під розробку родовища земель та розмір завданої шкоди довкіллю. Наразі слідство триває.

Як повідомило "Суспільне" посилаючись на голову громади Тетяну Пучку, мова йде про підприємство "Корона-В", яке орендувало Обознівське родовище піску та каолінів, але термін оренди закінчився.

"За інформацію нашого землевпорядника – у них дозвіл на видобування корисних копалин не збігається з межами ділянки, яка знаходиться в оренді. Зараз роботи припинили. Протягом останніх років ми повідомляли усі правоохоронні органи щодо такої ситуації, ми ж не можемо силами сільської ради зупиняти незаконне видобування, і, нарешті, на це звернули увагу. Ми писали у компанію листи про продовження договору оренди землі, але відповіді не отримували", – сказала Тетяна Пучка.

У той же час за даними "ГЕОІНФОРМ УКРАЇНИ" у підприємства, чинний дозвіл на користування надрами аж до серпня 2023 року. З 2017 року через нібито порушення Держгеонадра намагалось скасувати його через суд, але програло справу.

Кінцевим власником підприємства є Світлана Володимирівна Іващенко, зареєстрована у Кропивницькому. А директором - Дмитро Олександрович Петрига.

Також вона є засновницею ПП "ГРАНД-НАДРА", ТОВ "ЕКОБУДБАЗИС".

Нагадаємо, схожа ситуація із роботою "непрацюючого" кар'єру склалась і в Соколівській громаді. З 2015 року підприємство офіційно в стані припинення, немає спецдозволу і не працює, але регулярно там ведуться вибудові роботи.

***

Після публікації до редакції “Гречки” звернувся директор «Крона-В» Дмитро Петрига. Ніби інформація викладена необ’єктивно, а підприємство має всі дозвільні документи на видобуток піску і працює на власній земельній ділянці згідно з чинним законодавством. При цьому всі документи та коментарі готові надати найближчим часом.

З 2013 року Дмитро Петрига є директором підприємства «Крона-В». Відтоді підприємство і видобувало пісок Обознівського родовища за умовами спецдозволу на користування надрами, виданого в серпні 2002 року. 

– Взагалі підприємство працює на території Катеринівської громади майже 19 років. Ми маємо всі дозвільні документи для виконання робіт на Обознівському родовищі піску, – зазначає Дмитро Петрига.

Також підприємство, за словами директора, має:

  • Акт про надання гірничого відводу від 23 червня 2006 року №31. 
  • Рішення Кіровоградської облради №398 від листопада 2012 року «Про продовження терміну дії гірничого відводу приватному підприємству «Крона-В» для продовження розробки Обознівського родовища піску».
  • Видобування відбувається на земельній ділянці з кадастровим номером 3522585600:03:000:5406, яка належить пану Петризі від травня 2018 року. 

За його словами, остання перевірка дотримання вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин ПП «Крона-В» Державною службою геології та надр України була у 2019 році. При цьому порушення викладені в Акті перевірки та приписі до нього усунули. 

 

 

Поширюйте

Коментуйте