Стартувала розробка проєкту програми економічного і соціального розвитку Кіровоградщини на 2022 рік: які плани?

12:46, 14 Червня, 2021
plan 2022

В облдержадміністрації сьогодні відбулася тематична нарада, присвячена організації роботи по формуванню проєкту програми економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2022 рік.

За словами голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Марії Чорної це така перша тематична нарада, які тепер відбуватимуться в ОДА.

– До них будемо долучати учасників, дотичних до обговорення питання, яке підіймаємо. Аби нарада не була формальною, аби учасники додавали фахові коментарі, – зазначила Марія Чорна. 

Крім структурних підрозділів до наради долучилися представники громад.

– Аби громади в правильному форматі розпочали підготовку своїх програм, – зазначила Марія Чорна.

За словами представниці департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Світлани Соломахи, до 5 липня чекають пропозиції до розробки проєкту програми від райдержадміністрацій, сільських, селищних та міських рад. 

Окремо в програмі сформують перелік інвестиційних проєктів з різних джерел фінансування. Громади мають надати свої пропозиції структурним підрозділом за галузевими напрямками, пропозиції мають узгоджувати з профільними департаментами.

photo5348063715175543121

При цьому в області планують максимально залучити кошти з держбюджету. 

Пропозиції від охорони здоров’я – створення опорних закладів медичної допомоги на територіях, їх ремонт, реконструкція та забезпечення медобладнанням. Найперше йдеться про обласну дорослу лікарню, лікарня швидкої медичної допомоги в Кропивницькому, Олександрійську міську лікарню, Світловодську центральну районну лікарню, Знам’янську міську лікарню, Гайворонську центральну районну лікарню, Добровеличківську центральну районну лікарню.

До цього переліку можуть долучитися й інші заклади.

При цьому, за словами директора департаменту охорони здоров’я  Олега Рибальченка, надалі ці медзаклади надаватимуть меддопомогу населенню на територіях нових районів у розрізі децентралізації. 

Також пропонують в проєкт програми внести введення високоспеціалізованої меддопомоги. За словами пана Рибальченка, це буде великий загальнонаціональний проєкт. В області це будуть обласна доросла і обласна дитяча лікарні. Йдеться не лише про реконструкцію приміщень, включаючи інклюзивні моменти, а й дороге обладнання.

Також пропонують внести момент про збереження кадрового медичного персоналу. Йдеться про умови праці і проживання. 

Голова Бобринецької міської громади Леонід Кравченко, наприклад, також  підняв питання створення робочих місць та забезпечення лікарів житлом. За його словами, нині міська лікарня має 10 вакансій лікарів.

Наприклад, у Кропивницькому, за словами заступника міського голови Кропивницького,  Михайла Бєжана планують долучити до проєкту програми і ремонт площі Героїв Майдану.

– Проєктні кошти уже виділені, а проєкт уже розроблений. Вважаю, що це наша спільна мета, щоб площа Героїв Майдану була в належному вигляді, – зазначив пан Бєжан.

Пропозиції від обласного центру також – капітальний ремонт приміщення центральної міської лікарні, дитячої міської поліклініки. 

Пропозиції від департаменту освіти і науки облдержадміністрації – оновлення застарілого обладнання харчоблоків, наявність швидкісного інтернету у сільських школах, робота на місцях центрів професійного розвитку педагогів, питання інклюзії, розширення мережі дошкільної освіти, протипожежні заходи безпеки.

До створення проєкту програми має долучитися і бізнес. Деякі тези, які озвучили представники бізнесу сьогодні – акцент на розвитку аграрного сектора, створення системи регіональних елеваторів, розвиток машинобудування, питання логістики. Говорили, аби звернули увагу на дороги до Одеської області, а також мережу доріг, як місцевих, так і тих, що сполучають районні центри, зокрема, з обласним центром. 

Говорили також і про розвиток туризму в регіоні. 

 

Останні новини по темі

На Кіровоградщині засудили чоловіка, який 7 років переховувався від слідства

suddi
prirva

Прірва у полі: на Кіровоградщині негода понищила посіви (ВІДЕО)

Читайте також

Кропивницька волонтерка Наталія Свистун оголосила про збір матеріалів для виготовлення окопник ...

17:15, 9 Грудня, 2023

Дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:54, 9 Грудня, 2023

За підсумками поточного року найкращі спортсмени Кіровоградщини у 2024 році отримуватимуть обласні ...

15:48, 9 Грудня, 2023