Стартувала розробка проєкту програми економічного і соціального розвитку Кіровоградщини на 2022 рік: які плани?

В облдержадміністрації сьогодні відбулася тематична нарада, присвячена організації роботи по формуванню проєкту програми економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2022 рік.
За словами голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Марії Чорної це така перша тематична нарада, які тепер відбуватимуться в ОДА.
– До них будемо долучати учасників, дотичних до обговорення питання, яке підіймаємо. Аби нарада не була формальною, аби учасники додавали фахові коментарі, – зазначила Марія Чорна.
Крім структурних підрозділів до наради долучилися представники громад.
– Аби громади в правильному форматі розпочали підготовку своїх програм, – зазначила Марія Чорна.
За словами представниці департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Світлани Соломахи, до 5 липня чекають пропозиції до розробки проєкту програми від райдержадміністрацій, сільських, селищних та міських рад.
Окремо в програмі сформують перелік інвестиційних проєктів з різних джерел фінансування. Громади мають надати свої пропозиції структурним підрозділом за галузевими напрямками, пропозиції мають узгоджувати з профільними департаментами.
При цьому в області планують максимально залучити кошти з держбюджету.
Пропозиції від охорони здоров’я – створення опорних закладів медичної допомоги на територіях, їх ремонт, реконструкція та забезпечення медобладнанням. Найперше йдеться про обласну дорослу лікарню, лікарня швидкої медичної допомоги в Кропивницькому, Олександрійську міську лікарню, Світловодську центральну районну лікарню, Знам’янську міську лікарню, Гайворонську центральну районну лікарню, Добровеличківську центральну районну лікарню.
До цього переліку можуть долучитися й інші заклади.
При цьому, за словами директора департаменту охорони здоров’я Олега Рибальченка, надалі ці медзаклади надаватимуть меддопомогу населенню на територіях нових районів у розрізі децентралізації.
Також пропонують в проєкт програми внести введення високоспеціалізованої меддопомоги. За словами пана Рибальченка, це буде великий загальнонаціональний проєкт. В області це будуть обласна доросла і обласна дитяча лікарні. Йдеться не лише про реконструкцію приміщень, включаючи інклюзивні моменти, а й дороге обладнання.
Також пропонують внести момент про збереження кадрового медичного персоналу. Йдеться про умови праці і проживання.
Голова Бобринецької міської громади Леонід Кравченко, наприклад, також підняв питання створення робочих місць та забезпечення лікарів житлом. За його словами, нині міська лікарня має 10 вакансій лікарів.
Наприклад, у Кропивницькому, за словами заступника міського голови Кропивницького, Михайла Бєжана планують долучити до проєкту програми і ремонт площі Героїв Майдану.
– Проєктні кошти уже виділені, а проєкт уже розроблений. Вважаю, що це наша спільна мета, щоб площа Героїв Майдану була в належному вигляді, – зазначив пан Бєжан.
Пропозиції від обласного центру також – капітальний ремонт приміщення центральної міської лікарні, дитячої міської поліклініки.
Пропозиції від департаменту освіти і науки облдержадміністрації – оновлення застарілого обладнання харчоблоків, наявність швидкісного інтернету у сільських школах, робота на місцях центрів професійного розвитку педагогів, питання інклюзії, розширення мережі дошкільної освіти, протипожежні заходи безпеки.
До створення проєкту програми має долучитися і бізнес. Деякі тези, які озвучили представники бізнесу сьогодні – акцент на розвитку аграрного сектора, створення системи регіональних елеваторів, розвиток машинобудування, питання логістики. Говорили, аби звернули увагу на дороги до Одеської області, а також мережу доріг, як місцевих, так і тих, що сполучають районні центри, зокрема, з обласним центром.
Говорили також і про розвиток туризму в регіоні.