Суспільство

Заради економії: у Кропивницькому ОСББ закликають тепломодернізувати будинки

. 1075

Підготовку до опалювального сезону 2021-2022 років у Кропивницькому необхідно розпочинати вчасно і проводити її потужно та динамічно. На цьому наголосив міський голова Андрій Райкович під час апаратної наради сьогодні, 14 червня.

teplo thumb

У цій роботі особлива увага має бути приділена житловому фонду міста, у тому числі багатоповерхівкам, що перебувають в управлінні ОСББ.

Головному управлінню ЖКГ Кропивницького доручили вести системний діалог з представниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, щодо тепломодернізації житла.

Таке доручення 14 червня дав міський голова Андрій Райкович, під час апаратної наради.

Найефективнішим є економія енергоресурсів через теплову модернізацію житла. При цьому у громадян є реальна можливість стати учасниками державної програми співфінансування енергоефективних заходів, чи використати пільгове кредитування.

- Люди повинні знати, що утеплення будинків, енергозберігаючі технології – це важливі питання, якими треба опікуватись вже сьогодні. Давно минув час дешевого газу, тому треба вчитись жити в нових реаліях, - наголосив Андрій Райкович. – Профільний міністр постійно наголошує на тому, що маємо використовувати наявний фінансовий ресурс. І ви зобов’язані пояснити кропивничанам, як це зробити.

Нагадаємо, у 2021 році програма "теплих кредитів" доступна не лише для ОСББ, а і для населення у таких розмірах:

  • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
  • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб - власників приватних будинків.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Уповноваженими на видачу "теплих кредитів" у рамках програми у 2021 році є державні банки: Ощадбанк, Укргазбанк.

Детальні роз’яснення щодо участі в Урядовій програмі з енергоефективності можна отримати в Call-центрі Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, (044) 292-32-57

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама