Суспільство

Без стоячих пасажирів: у Кропивницькому комунальний перевізник в боргах через обмеження

. 4711

Міська влада Кропивницького вкотре звернеться до Уряду, аби в великогабаритних автобусах і тролейбусах дозволили їздити стоячим пасажирам.

avtobus

Про це вкотре сказав міський голова Кропивницького Андрій Райкович під час апаратної наради 14 червня.

За його словами комунальне підприємство "Електротранс" потерпає від збитків через карантинні обмеження введені ще весною 2020 року.

"Ми повинні боротись за кожну копійку бюджетних грошей. Нам ніхто їх не дарує. Нам потрібно тормошити вище керівництво, адже все це - елементи економіки", - каже Райкович.

Зараз місто у "зеленій карантинній зоні", попри те, постанова про правила перевезення залишилось без змін: у наземному громадському транспорті можна возити пасажирів відповідно до кількості сидячих місць. У той час як, наприклад, у метро такої вимоги немає.

"Ми з шкіри лізли, щоб створити парк нового габаритного транспорту, розрушити монополію. Але, створивши підприємство, на превеликий жаль, несемо збитки. Навантаження на тролейбуси і автобуси мінімізоване", - сказав Андрій Райкович.

Зараз "Електротранс" - єдине міське підприємство, яке перевозить пільговиків. Таких у Кропивницькому, за словами міського голови, 80 тисяч. З них 17 тисяч пенсіонери за віком, на яких держава не виділяє компенсації за безкоштовний проїзд. Фактично, виходить, що пільговики заповнюють всі сидячі місця, а містяни, які готові були б заплатити і їхати стоячи, не можуть потрапити в автобус.

Зараз Мінсоцполітики пропонує внести зміни до законів, щоб пільги з проїзду виплачувались у визначеному ними порядку та розмірах у формі грошової компенсації.

Нагадаємо, щоб зменшити кількість пасажирів і дозволити зручніше добратись на роботу працюючим у березні 2020 у місті встановили фіксовані години пільгового проїзду з 9.00 до 15.00.

За рік Кіровоградський окружний адміністративний суд скасував рішення міської ради про пільгові перевезення у комунальному транспорті лише у певні години.

Навесні вартість проїзду в комунальному транспорті зросла з 4 грн до 6 грн в автобусах і з 2,5 грн до 5 грн в тролейбусах. 

У травні «Електротранс» мав борги із зарплати кондукторам та водіям. 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама