Суспільство

У міській раді розповіли, чому в Кропивницькому немає офіційних пляжів

. 1672

Міські пляжі в Кропивницькому – Новомиколаївський, Ковалівський та у парку Перемоги діють щороку як стихійні.

watermarked photo5348063715175543168

Вони не визначені міською радою як місця відпочинку на воді, не проводиться робота з їх обладнання та обстеження відповідно до чинних норм і правил.

У міськраді визнають, що пляжі по суті “нічийні”, без балансоутримувача.

“У місті Кропивницькому відсутні офіційно визначені місця масового відпочинку на воді, які б відповідали Правилам охорони життя людей на водних об’єктах України”, – йдеться у відповіді міськради на інформаційний запит “Гречки”.

Крім того, відповідно до Плану зонування території міста, територія так званого Ковалівського пляжу є зоною об'єктів природно-заповідного фонду. Щоб обладнати там пляж, треба змінити цільове призначення землі на генплані міста, який у нас досі в процесі розробки.

Ще однією перепоною є те, що з 2018-го року містобудівна документація всіх рівнів підлягає стратегічній екологічній оцінці.

Лише після врегулювання містобудівної документації згідно з законодавством надалі, за бюджетні чи приватні кошти, проводиться нове будівництво пляжів з влаштуванням усієї необхідної інфраструктури, інженерних комунікацій.

"Виконавчі органи Кропивницької міської ради не в змозі наразі розв'язувати питання відведення та узаконення земельних ділянок прибережних захисних смуг для створення обладнаних пляжів, а також утримувати їх за кошти міського бюджету", – пояснюють в управлінні житлово-комунального господарства міськради.

Нагадаємо, “Гречка” розбиралася, що не так з пляжами та місцями для купання в Кропивницькому і чи зміниться ситуація на краще.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама