Суспільство

У Кіровоградській та Дніпропетровській областях склали найбільше адмінпротоколів за екопорушення

. 1069

В Україні за п’ять місяців за порушення вимог поводження з відходами склали 6,3 тисячі адмінпротоколів, а до відповідальності притягнуто майже 6 тисяч людей. Штрафи – майже два млн грн. 

smittya

Як повідомляє Держекоінспекція, найбільше адмінпротоколів складено ДЕІ Придніпровського округу – це Кіровоградська та Дніпропетровська області.

«Саме тут утворюються величезні обсяги відходів промисловості, які містять токсичні речовини – нафтопродукти, сульфати, хлориди тощо. Їх складування на непризначених для цього ділянках без необхідної інфраструктури та захоронення з порушенням законодавства призводить до забруднення ґрунту, проникнення токсичних речовин у підземні води, що загрожує екологічною катастрофою», – зазначив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

При цьому штраф за порушення вимог щодо поводження з відходами складає всього 850-1700 грн для посадових осіб.

«Заплатити штрафні санкції – це значно вигідніше для підприємства, ніж налагодити вивіз та утилізацію промислових відходів. Саме тому ми і маємо ситуацію, коли наші лісосмуги, узбережжя річок, поля завалені побутовими, будівельними та промисловими відходами», – каже Андрій Мальований.

Змінити такий стан речей за словами голови ДЕІ допоможе ухвалення законопроєкту 2207-1д «Про управління відходами». Документ у п’ять разів підвищує штрафи за порушення правил поводження зі сміттям, вводить систему розширеної відповідальності виробника (зобов’язати підприємства забезпечити повторне використання і переробку своїх відходів).

Нагадаємо, раніше “Гречка” писала, що буде зі сміттям у Кіровоградській області.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама