Суспільство

Перспективи розвитку: у Кропивницькому стартував перший туристичний форум (ФОТО)

 Автор: Ірина Маслюкова. 4713

Сьогодні в Кропивницькому відбувається перший обласний туристичний форум "Внутрішній та в'їзний туризм. Реалії та можливості сьогодення. Перспективи розвитку". Це буде така перша регіональна туристична платформа, направлена на розвиток туризму в Кіровоградській області.

1t

На нього завітали представники влади, громад, місцевих туристичних компаній, власники локального крафтового бізнесу та громадських туристичних проєктів.

Наприклад в області вже є 29 музеїв, понад 5000 пам'яток, а ще є чимало природно-заповідних зон. Також область має перспективу подієвого туризму з різними фестивалями та форумами, які проводяться щороку.

2t

На початку заходу виступила ініціаторка форуму, голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна. Вона зазначила, що в області ще скільки всього, про що навіть і не всі знають. Наприклад, в області виробляють органічну продукцію, тому туристам буде не лише, що показати, а й чим пригощати.

"Є багато ідей саме в туристичному напрямку", – зазначила Марія Чорна.

7t

У рамках форуму також підписали меморандум про співпрацю між облдержадміністрацією та громадським туристичними організаціями.

Представили учасникам форуму інфраструктурну спроможність регіону. Наприклад, два туристичних магніти – парк-готель "Скіфія" в межах області на березі річки Чорний Ташлик та готель "Перлина Таврії" в Кирилівці, біля Азовського моря. Обидва готелі – колишні бази відпочинку заводу "Радій", які перетворили на сучасні готелі.

3t

Над створенням парку-готелю "Скіфія" працював ландшафтний дизайнер зі столиці. Частина парк-готелю вже готова, а решту - допрацьовують. Загальна площа території понад 50 га.

Крім каскадних озер також передбачений невеликий зоопарк. Буде комплекс-арена для близько 1300 глядачів, де можна проводити фестивалі. Її планують завершити до наступного сезону.

У планах також – кузня, гончарна майстерня, пекарня у скіфському стилі. Після завершення їх будівництва там проводитимуть майстер-класи.

4t

У плані навіть влаштовувати лазерні шоу на воді.

Загалом три готелі на території "Скіфії" дозволять комфортно розміщувати близько 700 людей.

Нині на території "Скіфії" реалізовано 25% від запланованого. Весь проєкт парк-готелю планують втілити за 2-3 роки.
Про це розповів голова ПАТ НВП "Радій" Євгеній Бахмач. За його словами, інвестиції в цей туристичний проєкт складають 2 млрд грн.

Нагадаємо, до "Скіфії" також мають прокласти дорогу.

5t

Поруч зі "Скіфією", за словами пана Бахмача, є ще план реалізувати проєкт туристичної бази "Кемерія" та "Казкову долину" з висадженими сакурами, камеліями, бузком.

Форум триватиме протягом дня в конференц-залі підприємства "Радій".

6t

В його рамках відбудуться дискусії на тему розвитку туризму в регіоні, законодавчого врегулювання сфери туризму, діджиталізації цієї галузі та культурно-туристичного потенціалу громад.

Зокрема учасникам форуму представлять успішні туристичні кейси в області: медовий бренд "Бджола і Ше" та бренд крафтового вина "KorusWine", ферму та сироварню "Лісова Коза", туристично-спортивні проєкти "Велокроп" та "KropRiverTour".

Нагадаємо, в області наразі працюють над створенням туристичного порталу та розробкою нової туристичної програми області на 2022-й і наступні роки.

 

Поширюйте

Коментуйте