Суспільство

Пішов з життя декан педагогічного університету Олександр Білих

. 6758

Сьогодні пішов з життя декан факультету філології та журналістики ЦДПУ ім. В. Винниченка Олександр Білих.

 

svichka

Як повідомили на сайті вишу, Олександр Петрович доктор філологічних наук, знаний історик мови, глибокий дослідник особливостей церковнослов'янської мови української редакції, знавець тексту «Пересопницького євангелія», словникотворець.

Філолог, що дотримувався принципу: у науці треба поспішати повільно, щоб не було соромно.
Він мав слово не тільки за об'єкт свого дослідження, хоч його словник-покажчик україномовних творів Євгена Гребінки дотепер є перлиною серед видань такого типу, а й за найтонший різець, яким можна вирізьбити особистість майбутнього учителя: мова його лекцій зі Вступу до мовознавства та історії української літературної мови (складних лінгвістичних курсів) вражала образністю, афористичністю, що сподвигло студентів укласти словничок крилатих висловів Олександра Петровича, – йдеться в повідомленні.

BilyhМайже тридцять років працював у виші.

Олександр Білих здобув освіту в Одеському національному університеті, а потім постійно примножував на кафедрі української мови. За цей час він захистив кандидатську і докторську дисертації, написав десятки статей, уклав словник, видав монографію.

Відомо, що днями Олександр Білих переніс операцію, після стан погіршився.

У далекий потойбічний вирій, у засвіти відлетіла кришталево-чиста душа Олександра Петровича Білих - системного, ґрунтовного науковця, улюбленого викладача студентів, прекрасного колеги з тонким почуттям гумору...Як найдорожчий скарб зберігатиму поряд із науковими працями Олександра Петровича тоненьку книжечку на 6 аркушів із гумористичними висловлюваннями улюбленого, ґречного, людяного друга, – написала колега пана Олександра, професорка Світлана Ковтюх.

«Гречка» висловлює співчуття рідним та близьким Олександра.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама