Поновлений керівник медвишу призупинив закриття філії у Кропивницькому

13:51, 24 Червня, 2021
med6

23 червня поновлений ректор Донецького медичного університету Петро Кондратенко призупинив дію наказів про закриття філії вишу у Кропивницькому.

Відповідний наказ він підписав 23 червня.

н1

н2

На сайті вишу 22 червня опублікований наказ Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка про поновлення Петра Кондратенка на посаді на виконання рішення Орджонікідзевського районного суду Маріуполя.

Зазначимо, що взимку 2019 року ректора ДНМУ Петра Кондратенка відсторонили від посади у зв’язку з досудовим розслідуванням, пов’язаним з корупцією. 19 серпня 2020 громадськості представили в.о. ректора Донецького національного медичного університету Майю Єрмолаєву.

Вчора Петро Кондратенко звільнив Майю Єрмолаєву «у зв’язку з вчиненням аморального проступку».

Варто зазначити, що 29 червня об 11:00 відбудеться онлайн-зустріч ректора Донецького національного медичного університету Петра Кондратенка зі студентами, викладачами та адміністративним персоналом медичного факультету №2 та міжнародного факультету. У актовій залі головного корпусу ДНМУ у місті Кропивницькому встановлять екран та аудіоапаратуру для охочих виступити та почути відповіді на запитання.

Передісторія

У 2016 році Донецький національний медичний університет ім. М.Горького відкрив у Кропивницькому медичний факультет №2 та міжнародний медичний факультет. Їх розмістили в будівлі на Великій Перспективній, 1, яку за символічну плату закладу здає МВС. 

Однак уже в 2018 році виш потрапив у скандал з іноземними студентами. Вони вийшли на протест у зв’язку з відсутністю необхідної бази для проходження навчання. Під час перевірки вишу комісія виявила численні фінансові порушення та проблеми з належним оформленням іноземців. Водночас університет живе, по-суті, коштом іноземних студентів – тож приводи для хвилювання з’явилися у всіх.

14 листопада, у стінах медичного університету виник великий скандал. Студенти-іноземці медуніверу стали жертвами шахрайства: виявилось, що оплачені ними гроші за навчання до університету не дійшли. Навчальний заклад звинувачує в цьому фірму-посередника, а фірма – виш. Слідство веде СБУ.

У 2019 році виш спробував відрахувати 850 студентів-іноземців, але в ситуацію втрутилась держава і студентів поновили на навчанні.

Ректору Донецького національного медичного університету та представнику приватного товариства, яке займалося набором студентів-іноземців оголосили про підозру.

За версією слідства, посадовці вишу вимагали в контрактерів неправомірну вигоду, а у разі відмови погрожували перешкодами при оформленні іноземних абітурієнтів.

12 травня 2021 року Вчена рада Донецького національного медичного університету ухвалила рішення про закриття філії в Кропивницькому. Офіційна причина — «неможливість виконання Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, аби уникнути порушень законодавства». Рішення ухвалили без попереднього обговорення з колективом викладачів та студентів. Про те, аби відіграти ситуацію назад, не йшлося. Детальніше про ситуацію читайте за посиланням.

 

Останні новини по темі

Кіровоградщина: дитячий протитуберкульозний санаторій хочуть перепрофілювати у реабілітаційний центр для атовців

reorganizazia
205658769 190045143125737 6394324866893446906 n

Ексголова Кіровоградської ОДА працюватиме в команді міністра економіки України

Читайте також

У Кропивницькому волонтери Дмитро Богданов і Ксенія Шкуренко організували акцію “Стань таємним ...

12:55, 3 Грудня, 2023

Наближаються зимові свята. І саме зараз хочеться посмакувати смачним і запашним печивом з тонким ...

11:08, 3 Грудня, 2023

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023