Суспільство

Тариф один для всіх: у Соколівському хочуть різну ціну на воду для кожного села

. 974

У Соколівcькому анонсували зростання тарифу за воду на 6 грн. Мешканці деяких будинків обурені черговим підняттям ціни. Кажуть, розраховувати тариф треба на кожну свердловину окремо, а не враховувати всі села громади, де є проблеми з водною мережею.

 

taruf voda

Сьогодні зранку перед засіданням виконкому зібралися близько шести жителів села Соколівське, які нещодавно дізналися про план підняти тариф на воду.

Разом із водовідведенням (понад 20 грн/кубометр) ця вартість складатиме 48 грн/кубометр.

"Це буде найбільший тариф по Україні", - каже Олена Живіцька, голова ОСББ "Довіра. Соколівське" одного з трьох будинків, представники яких також проти підняття тарифу на воду.

У 2018 році тариф в Соколівському зріс з понад 11 грн на 19,25 грн. Хоча планувалося спочатку, що мав бути майже 26 грн.

"Тоді якраз об'єднали всі села, об'єднали всі затрати і виставили нам такий тариф, - каже Олена Живіцька. - З квітня цього року підняли тариф до 22 грн. Тепер знову піднімають нам тариф до 28 грн. Але свердловина нова, затрат особливих немає. За власний кошт замінили труби на пластикові, все замінили, аби не було поломок. Здавали по 1500 грн".

Люди, які прийшли до Будинку культури, кажуть, що не всі навіть дізналися про можливе зростання тарифу. На сайті комунального підприємства "Надія" оголошення про це з'явилося 22 червня. Але не у всіх є доступ до інтернету.

"Хочемо, щоб кожну систему свердловини окремо рахували. Люди не проти платити. Але чого, ми маємо платити за те, що там ламається," - каже Олена Стьобал.

За словами директорки КП "Надія" Надії Осадчої, йдеться не про зростання тарифу лише в Соколівському, а про кригування тарифу для мешканців громади.

Каже, що через те, що тариф економічно не обгрунтований уже навіть є затримки в зарплаті працівників підприємства.

"Змінилася мінімальна зарплата, прожитковий мінімум змінився, тариф на електроенергію. Ми це врахували також, - зазначила Надія Осадча. - Це коригування конкретних показників, а не зміна тарифу. Скориговані лише три показники. Решту не змінювали. В тарифі немає ремонту чи заміни труб".

Решту затрат бере на себе сільська рада, каже сільська голова Інна Завірюха і додала, що нині законодавчо немає механізму розподілу тарифу для абонентів одного підприємства.

Натомість люди не вірять, що не можна розділити тариф для різних споживачів.

209741223 4353514208033577 6222173604215777611 n

"Тоді ми підемо в суд і нехай там роз'яснюють", - звернулася до присутніх на виконкомі пані Олена.

В результаті члени виконкому проголосували за те, аби відкласти рішення. Попередньо на два тижні, до наступного засідання виконкому.

Будуть з'ясовувати разом з працівниками сільради чи все-таки існує законний механізм розділення тарифів для абонентів.

За словами директорки КП "Надія" це не останнє зростання, у серпні подаватиметься тариф на наступний рік і він буде більшим.

209035908 4512160228795598 6922708881443315941 n

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама