Суспільство

Гібридний інвертор і його переваги

. 1223

Сонячні панелі наразі перетворились на екологічне, зручне й дуже поширене джерело електронергії. Особливо часто їх встановлюють власники приватних будинків, дачних котеджів, які бажають максимально економити. Сучасний ринок пропонує багато рішень на будь-який бюджет. Але для нормальної, стабільної роботи всієї станції мало встановити самі лише сонячні панелі. Аби вони задовольняли потреби користувача, необхідні й інші комплектуючі.

 

Інвертор – важлива частина такої станції. Без нього будинок ніяк не зможе використовувати енергію, накопичену батареями. Це пристрій, який перетворює постійний струм на змінний. Як відомо, більшість побутових електроприладів працюють саме від змінного току, але сонячні панелі при отриманні енергії виробляють постійний. Тому для нормального споживання неможливо обійтися без перетворювача.

Гібридний інвертор: головні особливості, плюси використання

Усі існуючі прилади такого типу поділяються на три види – автономні, мережеві та гібридні. Перші передають енергію до акумулятора, і вже від неї відбувається живлення всіх приладів у будинку. Мережеві виконують передачу до електромережі, до них неможливо підключити АКБ.

Більшість користувачів прагнуть купити гібридний інвертор в Україні. Така модель поєднує в собі характеристики перших двох – автономного та мережевого. Вона більш універсальна, практична й економічна. Саме такий варіант найкраще підходить для основної частини існуючих сонячних електростанцій.

Гібридний інвертор більш функціональний, адже він не просто перетворює постійний струм на змінний. У його конструкції присутні акумуляторні батареї, де накопичується надлишок енергії для подальшого, резервного використання. Вона може застосовуватися для живлення приладів уночі, коли сонячного світла немає, а також буде корисною похмурого дня.

Використання гібридного інвертора дає такі переваги:

  1. Гнучкість. Принцип дії такого пристрою дуже зручний, особливо в населених пунктах, де часто бувають відключення електрики. Якщо таке станеться, усі прилади в будинку все одно працюватимуть. Вони отримуватимуть живлення від перетвореної сонячної енергії. Якщо встановити мережеву модель, додаткового запасу не буде, адже підключити акумуляторні батареї для накопичення до неї не вдасться.
  2. Можливість контролю роботи. Уся електрика, яка споживається або спрямовується до електромережі, проходить завжди через один пристрій. Користувач може постійно стежити за роботою АКБ і самого приладу, контролювати показники.
  3. Управління. У гібридних інверторах передбачено кілька режимів споживання. Можна вибирати будь-який тоді, коли це необхідно.
  4. Отримання пасивного доходу. Користувач, у якого встановлений такий прилад, може продавати іншим ту енергію, що накопичилася. Це відбувається в рамках «Зеленого тарифу». У автономних моделей такої можливості немає.

Перед вибором гібридного інвертора треба розрахувати номінальну потужність усіх приладів, що є в будинку. Має значення також показник пікової потужності, тобто такої, яку прилад зможе видавати за короткий проміжок часу.

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама