Суспільство

Пакунок маляти чи компенсація: що варто знати батькам

. 1662

Від сьогодні, 1 липня, офіційно набрало чинності право вибору між пакунками маляти та компенсацією. 

Pakynok

Є відповідна постанова Кабміну № 1180 від 25.11.2020 року, повідомляє офіційне представництво “Пакунку маляти”. 

Тобто батьки можуть обирати між натуральною допомогою «Пакунок малюка» та її грошовою компенсацією в обсязі трьох прожиткових мінімумів для дітей до 6 років.

– Проте, фактично, вибору не існує – тендерні закупівлі пакунків малюка досі не відбулись. А вибір на користь грошової компенсації не дає можливості отримати її відразу у пологовому будинку (як «пакунок») або, принаймні, онлайн, – йдеться в повідомленні.

Для оформлення компенсації необхідно пройти низку процедур:

  • відкрити спеціальну картку у відділенні ПриватБанку;
  • звернутися до центру соціального захисту за місцем проживання з текою документів (паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, довідка з пологового будинку про неотримання «Пакунка малюка» і натуральній формі) та написати заяву.

Далі заява на отримання грошової компенсації проходить верифікацію, яка, зазвичай, триває від одного до двох місяців. Після успішної верифікації гроші нараховуються на спеціальну картку. Користуватися карткою можна виключно в обраному Міністерством соціальної політики переліку онлайн та офлайн магазинів.  

З липня 2021 року сума грошової компенсації складатиме 6039 грн. Проте аудит Рахункової палати України виявив, що цих коштів недостатньо, аби придбати набір з Пакунка малюка вроздріб у магазинах – для цього знадобиться щонайменше 9000 грн.

Цей пункт постанови чинний лише для батьків, чиї малюки народились з 1 липня 2021 року.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама