Суспільство

Учасник АТО з Кропивницького три роки живе у гаражі (ВІДЕО)

. 29767

Учасник Антитероритистичної операції 63-річний Сергій Сластьонов з Кропивницького три роки живе у гаражі, повідомляє «Суспільне: Кропивницький».  

cd2e235976b91c8f

У 2016 році я був призваний на службу, прослужив до грудня 2018 року командиром 2-ої роти 42-го батальйону. У зв’язку із пораненням був звільнений. Після повернення з війни переїхав проживати у гараж у зв’язку з тим, що в однокімнатній квартирі живе дружина з двома дітьми і всі стосунки трохи зіпсувались”.

У гаражі є пічка, яка обігріває гараж взимку. “У зв’язку з тим, що на ніч вимикають світло, доводиться готувати на один раз, бо все псується. Умови порівняно з військовими набагато кращі, бо нам приходилося дуже туго”. Поряд з гаражем облаштував літній душ.

Власного житла в області не мають майже 4,5 тисячі з 13 300 учасників Антитерористичної операції, каже представниця Міністерства у справах ветеранів Людмила Гуріна. 9 червня Кабмін ухвалив проєкт концепції житлової соцпрограми для учасників бойових дій на Сході України. “В Україні є цільові програми, вони розрізнені, і саме ця програма має їх об’єднати. У нас існують житлові програми для молоді до 35 років, до яких приєднали і учасників бойових дій, які потребують житла. Потім є програми, коли держава забезпечує 30 або 50%”.

Пояснює, на одного члена сім’ї учасника Антитерористичної операції програма передбачає від 6,7 квадратних метрів на ринку вторинного житла і 13,5 – у новобудовах. Фінансування ця програма отримає з наступного року.

До грудня 2021 року це має бути вивчене, а до початку 2022 року має запрацювати. Все буде відштовхуватися від державного бюджету, на цей рік кошти закладені, нам треба до кінця року закласти на 2022 рік, щоб вона запрацювала. Обов’язково вивчити, скільки ветеранів потребують житла, у нас немає єдиної цифри”, – говорить Гуріна.

Сергій Сластьонов чув про нову програму для учасників Антитерористичної операції. “Щоб реально працювала, а не була на папері. Бо багато програм є, а вони не робочі”.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама