Суспільство

У Кропивницькому на житло дитина-сирота отримує пів мільйона гривень: на що цього вистачить

. 1697

Гранична вартість житла на одну дитину-сироту обходиться 554 тис. 838 грн в Кропивницькому, а в області – 369 тис. 892 грн. Ці кошти на придбання житла зараховують на особисті рахунки дітей, які стоять на квартирній черзі. 

kvartura zhutlo

Про це сьогодні під час тематичної наради в облдержадміністрації повідомив очільник департаменту соцзахисту населення ОДА Олександр Догаров. 

Цьогоріч області виділили 46,2 млн грн на придбання житла дітям сиротам. 

При цьому вартість спорудження житла в області складає 11 932 грн за 1 кв. м. Для міста Кропивницького – у 1,5 рази більше – 17 898 грн/кв. м.

Гранична вартість житла для людей з інвалідністю більша. Наприклад, в області це 489 тис. 212 грн, а в Кропивницькому – 733 тис. 818 грн. Йдеться про додаткові 10 кв. м до 31 кв. м, визначені на одну людину.

– Витратити ці кошти для придбання житла дитина має право протягом календарного року на будь-якій території країни, – зазначив пан Догаров.

Як пояснив заступник міського голови Кропивницького Михайло Бєжан, місту виділили 5 млн грн субвенції, з яких використали 2,5 млн грн. Однак виникли деякі технічні питання, коли двоє дітей-сиріт хочуть придбати житло не в Кропивницькому, а в Білій Церкві та Києві.

Торік в область надійшло 50,7 млн грн держсубвенції місцевим бюджетам на придбання житла дітям-сиротам. 138 дітей з області отримали 49 млн грн для придбання власного житла. З них 87 дітей уже придбали житло. 

За даними пошуковика OLX, у Кропивницькому вартість двокімнатної квартири 46 кв. метрів без сучасного ремонту – понад 670 тис. грн.  Двокімнатні квартири площею більше як 55 кв. м з ремонтом – понад мільйон гривень. 

Натомість однокімнатні площею 22 кв. м можна як з ремонтом, так і без нього придбати менше як за пів мільйона гривень. Трапляють також однокімнатні квартири 34-36 кв. м з частковим ремонтом за понад 505-541 тис. грн.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама